Gdzie kupić sprzęt do akrobatyki powietrznej?

Kobieta ćwiczy na specjalnym sprzęcie do akrobatyki powietrznej

Rozpoczynasz przygodę ze sportami aerial? A może planujesz otworzyć własną szkołę? W takim razie pamiętaj o odpowiednim sprzęcie. Akrobatyka powietrzna nie istniałaby bez stosownych rekwizytów i elementów niezbędnych do montażu. Gdzie można kupić profesjonalny sprzęt?

Czego potrzeba do akrobatyki powietrznej?

Na początek warto zastanowić się, jaki rodzaj dyscypliny Cię interesuje. Każdy sport aerial wymaga nieco innego sprzętu, a przede wszystkim innego rekwizytu zawieszonego w powietrzu. Najpopularniejsze są: szarfa akrobatyczna, koło cyrkowe, hamak do jogi, trapez. To elementy niezbędne, by zajmować się określoną dyscypliną. Poza tym konieczny jest także osprzęt, dzięki któremu rekwizyt bezpiecznie zawiśnie.

Są to np. karabińczyki i ósemki. Należy jednak pamiętać, że nie ma uniwersalnego zestawu do montażu sprzętów aerial, bo sposób zawieszenia trzeba dopasować do rodzaju sufitu. Dodatkowo istnieje też osprzęt, który można kupić jedynie dla własnej wygody, np. krętlik zapobiegający skrętowi szarfy. Koniecznym zakupem w każdym przypadku jest natomiast materac gimnastyczny. Dzięki niemu treningi będą bezpieczniejsze.

Profesjonalne sklepy ze sprzętem aerial

Sprzęt do akrobatyki powietrznej można kupić w sklepach, które specjalizują się w tej branży. Na polskim rynku istnieje ich już co najmniej kilka. Prowadzą głównie sprzedaż online, często oferując nie tylko zagraniczne produkty, ale również te produkowane w Polsce. Warto zresztą podkreślić, że niektóre rodzime marki cieszą się renomą także za granicą.

Jaki sklep wybrać? Przede wszystkim taki, który ma dobre opinie i zna się na swoich produktach. Dobry sprzedawca powinien udzielać wyczerpujących odpowiedzi na temat oferowanego sprzętu i chętnie służyć pomocą. Alarmujące powinny być krótkie, pozbawione konkretów opisy i ukryte informacje np. o producencie czy badaniach wytrzymałościowych. Wiodącym producentem sprzętu Aerial na rynek polski jest firma Flying Rose Sport.

Sprzęt z drugiej ręki

Sprzęt do akrobatyki w powietrzu można zakupić również z drugiej ręki. To dobry sposób na zaoszczędzenie, zwłaszcza jeśli wyprzedaż organizuje szkoła aerial. W takim przypadku ceny potrafią być bardzo atrakcyjne, chociaż należy pamiętać, że jest to sprzęt już używany. Nie musi być w idealnym stanie i prawdopodobnie posłuży krócej niż produkt całkiem nowy. Decydując się na zakup takiego modelu, trzeba wziąć pod uwagę zwłaszcza stopień eksploatacji. W dużo lepszym stanie będzie sprzęt użytkowany domowo, tylko przez jedną osobę, od sprzętu sprzedawanego przez szkołę. Powinno to wpływać na cenę.

Jak sprawdzić jakość sprzętu?

Sprzęt do akrobatyki powietrznej musi być bezpieczny i odpowiednio przebadany. Jego jakość potwierdzają stosowne normy ISO oraz dodatkowe testy przeprowadzane przez producenta. Informacji na ten temat należy szukać na stronie sprzedawcy. Warto też pamiętać, że sprzęt sprowadzony spoza UE może być badany według innych norm, a ten sprowadzany np. z Chin – nawet niebezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.