Gdzie można urządzić imprezę plenerową?

Posiłek na imprezie w plenerze

Lato już niebawem. Jest to idealny czas, na odpoczynek i zabawę na świeżym powietrzu, nie tylko dla dzieci. Impreza w plenerze, czy ognisko to doskonały sposób na spędzenie letniego wieczoru z przyjaciółmi. Pytanie tylko jak i gdzie ją zorganizować, by wszyscy dobrze się bawili.

Po pierwsze wybierz odpowiednie miejsce

Mieszkając poza miastem, czy mając domek z ogródkiem, zorganizowanie tego typu imprezy nie stanowi oczywiście większej trudności. Gorzej, jeśli na co dzień mieszkasz w bloku, na jednym z osiedli wielkich miast. W takiej sytuacji warto przyjrzeć się mapie miasta i wybrać miejsce nieco na uboczu, otoczone przyrodę, do którego można dość łatwo dojechać. Mogą być to miejskie laski, nadbrzeże rzeki, parki lub plaża. Jeśli planujesz organizację ogniska, należy sprawdzić gdzie są przeznaczone do tego celu miejsca. Zazwyczaj są przygotowywane, przez miasto lub gminę specjalne paleniska otoczone kamieniami. Niezależnie gdzie będziesz organizować grilla czy ognisko należy pamiętać o zachowaniu wszelkich środków ostrożności, by nie doszło do zaprószenia ognia.

Ludzie na imprezie plenerowej przy ognisku

Jaki sprzęt będzie potrzebny

Muzyka, to niezbędny element każdej udanej imprezy. Dla tego będą potrzebne Ci dobre głośniki. Najlepiej w takiej sytuacji sprawdzą się nieduże głośniki przenośne. Dobre modele głośników bluetooth kupisz już za niecałe 100 zł. Dzięki takiemu sprzętowi, będziecie mogli odtwarzacz ulubioną muzykę z playlisty w Twoim telefonie, lub Twoich znajomych i nie będziesz potrzebował dodatkowych odtwarzaczy. Co jeszcze warto ze sobą zabrać? Koce piknikowe i jeśli jest taka możliwość, miękkie poduszki na których będzie można wygodnie sobie usiąść. Oświetlenie, miło jest siedzieć przy blasku ogniska, jednak jeśli zdecydujemy się np. na grilla, warto pomyśleć o odrobinie światła. W tym celu możesz wykorzystać lampiony na świeczki i rozstawić je wokół koców na trawie, tworząc strefę światła, w której będziecie siedzieć. Innym rozwiązaniem jest zabranie lampek i światełek Led, które możesz porozstawiać lub rozwiesić na gałęziach krzewów i drzew. Tworząc dzięki temu wyjątkową atmosferę.

Ludzie na imprezie plenerowej przy stole

Smakowite przekąski i orzeźwiające napoje

Oczywiście, żadna impreza nie wyjdzie bez dobrego jedzenia i picia. Co przygotować na taką okazję? Jeśli planujesz grilla, można już wcześniej przyrządzić różnego rodzaju dania, przepisy na nie znajdziesz bez trudu w internecie. Jeśli zdecydowałeś się na organizację ogniska, to na pewno nie może zabraknąć pieczonych kiełbasek oraz ziemniaków. Jako uzupełnienie warto również przyrządzić lekką sałatkę warzywną i oczywiście zabrać chleb i dodatki, takie jak ketchup, czy musztarda. Najlepiej takie produkty jak mięso, kiełbasa, czy sałatki zapakować do turystycznej lodówki. Umożliwi to zachowanie ich świeżości na dłużej, niezależnie od temperatury. Oczywiście napoje, woda, soki, czy piwo, warto by również były schłodzone. Można je również przewozić w turystycznej lodówce lub skorzystać z przenośnej kostkarki do lodu.

Oczywiście należy zadbać o naczynia, szczególnie kubki i talerzyki. W dobie dbania o środowisko, warto zrezygnować z plastikowej zastawy i zdecydować się na opcje papierową lub zabrać ze sobą koszyk lub torbę piknikową z pełnym wyposażeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.