Gdzie pojechać na wakacje z dzieckiem?

Wyjazd na wczasny z dzieckem nad morze

Artykuł partnera.

Na upragnione wakacje czekamy wspólnie z dziećmi cały rok. Pragnienie odpoczynku od codziennych obowiązków odczuwamy szczególnie mocno  w okresie zimowym, gdy jeszcze bardziej tęsknimy za beztroskim latem. Aby umilić sobie czas oczekiwania, warto już teraz zaplanować miejsce wakacyjnego wypoczynku.

Odwieczny dylemat: góry czy morze?

Planując wczasy z dzieckiem, musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Niemowlę lub kilkulatek nie poradzi sobie z samodzielną wędrówką po górskim szlaku. Nie ma problemu jeżeli czujemy się na siłach i jesteśmy gotowi na wyzwania. Wtedy możemy nosić dziecko i spełniać wszystkie jego potrzeby nawet w trudnych warunkach. Jednak sporo młodych rodziców woli poczekać aż ich pociechy podrosną, by dopiero wtedy wspólnie zdobywać mniejsze lub większe szczyty. Może się jednak zdarzyć, że nawet starsze dzieci nie będą miłośnikami górskich wędrówek… Zdecydowanie mniej wymagający będzie wtedy wyjazd nad polskie morze. Tam nawet najmłodsze dzieci czują się doskonale. Wielogodzinne zabawy w piasku, budowanie zamków czy pierwsze kąpiele w Bałtyku przysporzą naszemu maluszkowi wiele radości. Dlatego w sezonie plaże są wręcz oblegane przez rodziny z dziećmi.

Przygotowanie do wyjazdu

Aby letni wypoczynek nie kojarzył nam się ze szkołą przetrwania, warto dobrze go zaplanować. Wybierając ośrodek organizujący wczasy z dzieckiem, należy kierować się nie tylko jego malowniczym położeniem. Udogodnienia dla najmłodszych, możliwość wypożyczenia wanienki czy łóżeczka turystycznego to dla młodych rodziców kluczowe kwestie. Nierzadko bowiem konieczność spakowania wszystkich niezbędnych dziecięcych akcesoriów psuje nam radość z wyjazdu. Na szczęście coraz więcej hoteli wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodzin z dziećmi i umożliwia wypożyczenie potrzebnych rzeczy na miejscu. Nie musimy także obawiać się o rozrywkę dla starszych dzieci. W razie deszczu maluchy nie muszą wcale się nudzić. Wystarczy, że skorzystają z przeznaczonych dla nich atrakcji.

Jastrzębia Góra – ulubiony kurort rodzin z dziećmi

Pośród nadmorskich miejscowości wypoczynkowych największą popularnością wśród rodzin cieszy się Jastrzębia Góra. Ten stosunkowo niewielki kurort zaskarbił sobie sympatię urlopowiczów malowniczym położeniem i wyjątkowym klimatem. Jastrzębia Góra leży w najbardziej wysuniętym na północ punkcie Polski. Jej słynne szerokie plaże mieszczą się poniżej wysokiego klifu. Wzdłuż niego biegną popularne ścieżki spacerowe oraz rowerowe. Pozwala to na aktywny wypoczynek nawet w te dni, kiedy pogoda nie sprzyja plażowaniu.

Nocleg w Jastrzębiej Górze

Polecamy rodzinne wczasy z dzieckiem organizowane przez hotel Primavera Jastrzębia Góra. Obiekt jest przyjazny małym gościom i zapewnia rodzicom wszelkie udogodnienia. Ponadto hotel organizuje animacje dla dzieci, maluchy mogą skorzystać z sali zabaw oraz z zewnętrznego placu zabaw. Czeka na nie również basen i mini przedszkole. Rodzice, którzy cały dzień troskliwie opiekują się swoimi pociechami, mogą zrelaksować się w hotelowym SPA. Zabiegi upiększające, masaże czy zajęcia fitness to tylko część z bogatej oferty atrakcji przeznaczonych dla gości hotelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.