Gondola, czyli klasyczny wózek na pierwsze miesiące życia

Wózek dla dzieci z gondolą

Gondola czy spacerówka? Przed takim dylematem stają rodzice, gdy muszą zmienić wózek dla dziecka. W pierwszych miesiącach życia nie obejdzie się bez tego klasycznego, właśnie z gondolą, ale czy może on posłużyć również podczas spacerów w późniejszym czasie? Gondola ma wiele zalet, lecz od jej konstrukcji zależy, w jaki sposób będzie się sprawdzała u nieco starszych maluszków.

Gondola, czyli klasyczny wózek

Klasyczny wózek z gondolą jest w stanie posłużyć dziecku kilka miesięcy. To oznacza spory wydatek na samym początku, a następnie kolejny, ale czy na pewno? Przyjrzyjmy się! Głęboki wózek z gondolą jest idealny dla niemowlaków, które jeszcze nie siadają, większość czasu leżą i śpią. Podczas spacerów nie wychylają główki zza wózka, a budka świetnie chroni nawet w niepogodzie.

Przychodzi jednak moment, że dziecko zaczyna już siadać, a wtedy chce poznawać świat. Jest wszystkiego ciekawe. O ile siadanie w gondoli jest możliwe, o tyle trudno o wygodę, bo nie ma podparcia dla pleców dziecka. Rozwiązaniem może być wózek 3 w 1, który spełnia pozycję i gondoli, i spacerówki. Taka opcja jest droższa, ale staje się inwestycją na długi czas użytkowania.

Zalety gondoli

Dlaczego gondola? Bo posiada wysokie boki i dużą budkę. Taka konstrukcja zapewnia ochronę podczas spacerów. Nawet podczas gorszej pogody, gdy pada śnieg w zimie, a latem słońce mocno przygrzewa, maluszkowi można zapewnić pełen komfort. Na rynku znajdujemy gondole z dodatkowymi zabezpieczeniami, chociażby pasami. Dzięki temu dziecko, które jeszcze nie potrafi sprawnie siadać, ale zaczyna coraz częściej próbować, będzie bezpieczniejsze.

Gondole posiadają na samym dole duże kosze, które sprawdzają się na zakupy. To ogromne ułatwienie dla rodziców. Przecież w sklepie, prowadząc jedną ręką wózek dziecięcy, a drugą sklepowy, trudno skupić się na zakupach, a co dopiero zrobić je sprawnie.

Wózek z gondolą dla maluszka jest miejscem bezpiecznym i przyjemnym. Dzieci mogą spokojnie zasnąć, bo są otoczone wysokimi bokami, ale wyłożonymi miękkimi materiałami. Mają dużo swobody ruchu, a nad wszystkim czuwa ukochany rodzic. Wcale nie dziwi, że większość maluszków zasypia w krótkim czasie od momentu położenia ich w takim wózku.

Jak wybierać gondolę?

Wiemy już, że klasyczny wózek z gondolą to dobry wybór, ale… na co zwracać uwagę podczas kupowania? Liczą się materiały, z jakich jest wykonany taki wózek. Muszą być wytrzymałe, w szczególności na warunki atmosferyczne. Jeśli kosz na zakupy lub zewnętrzne pokrycie nadają się do zdjęcia, całość łatwiej jest utrzymać w czystości. Materiał musi być ponadto przewiewny.

Nie bez znaczenia pozostaje duża budka i daszek. Całość ma chronić przed czynnikami atmosferycznymi. Dobrze jest poszukać gondoli, która posiada przezroczyste okienko. Dzięki temu do wnętrza wpada nieco więcej światła, a taka konstrukcja sprawdza się głównie latem.

Gondola odpinana od stelaża i nadająca się do mocowania w samochodzie, staje się jeszcze bardziej funkcjonalna. To udogodnienie zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Można ją bowiem wykorzystać zamiast klasycznego fotelika samochodowego, a także jako łóżeczko turystyczne.

Estetyka jest też ważna, ale nie zapominajmy o tym, że dziecko nie będzie zwracało uwagi na kolor czy zdobienia wózka. Dla niego liczy się ciepłe, bezpieczne i przyjazne miejsce, w którym może spędzić czas na spacerze i na drzemkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.