Historia lodów w rożku. Za co pokochał je świat?

Kilka lodów w rożku leży obok siebie na stole

Artykuł partnera.

Lody w rożku to idealne rozwiązanie na upalne dni. Dostarczają nam upragnionego orzeźwienia, gwarantują ochłodę i co najważniejsze – przenoszą do błogich chwil dzieciństwa! Poznaj historię tego mroźnego deseru i przekonaj się sam, dlaczego tak chętnie po niego sięgamy.

Krótka historia lodów w rożku

Opowieści o powstaniu lodów jest wiele i prawdopodobnie w każdej z nich znaleźć można ziarenko prawdy. Ale jak to się stało, że stały się serwowane w wafelku?

Początki XX wieku to czas, w którym lody były coraz bardziej popularnym i pożądanym deserem. Były dostępne m.in. w kawiarniach, gdzie serwowano je w eleganckich szklanych salaterkach lub na talerzykach. Trudno uwierzyć, że lody rożki powstały przez przypadek. Twórcą pomysłu nowego serwowania mrożonego deseru w wafelku był Francus, Arnold Fornachou.

Wydarzenie, które pokochał cały świat

W 1904 roku, podczas wystawy automobilów w St. Louis, Arnold serwował lody uczestnikom. Cieszyły się one tak dużą popularnością, że sprzedawcy zabrakło naczyń do ich podawania. Na stoisku obok serwowano gofry, które w przeciwieństwie do lodów – nie budziły aż tak dużego zainteresowania. Po ich zwinięciu okazało się natomiast, że stanowią idealne i do tego jadalne opakowania dla mrożonego deseru!

Lody w rożku – definicja mrożonego szczęścia

Firma Koral wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkim smakoszów lodowych, stworzyła lody w rożku o różnych smakach. Dzięki wafelkowi mrożony przysmak topi się powoli, co pozwala na wydobycie z lodów ich pełnię smaku. Rożek Koral, dzięki swojemu stożkowemu kształtowi sprawia, że jedzenie lodów jest nie tylko niezwykle przyjemne, ale i wygodne. W upalne dni to zdecydowanie lepsza alternatywa niż lody na patyku czy w plastikowym kubeczku.

Nie możemy zapomnieć o walorach smakowych! Chrupiący wafelek stoi w opozycji do rozpływającej się w ustach konsystencji lodów – jest twardy, nie rozpływa się w ustach. Przeciwieństwa się jednak przyciągają – wafelek i lody tworzą idealne połączenie.

Nasze kubki smakowe lubią wyzwania. Dlatego serwowanie im różnych smaków w jednym produkcie, to dla nich prawdziwa, zmysłowa uczta. Nic dziwnego, dlaczego tak często sięgamy po lody w rożku.  Od wystawy automobilów minęło już sporo czasu,  a lody rożki cieszą się ogromną popularnością po dziś dzień. Dzięki wystawie Światowej w St. Louis w 1904 roku podbiły Amerykę, a następnie cały świat. Zagościły na stałe w pysznym, lodowym świecie i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się kiedykolwiek zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.