Holenderskie foteliki samochodowe Nuna.

dziewczynka siedzi w foteliku samochodowym

Artykuł sponsorowany.

Każdy rodzic dba o bezpieczeństwo swojego dziecka, dlatego tak niezwykle ważnym jest odpowiedni dobór fotelika samochodowego, który w razie konieczności ochroni małego członka rodziny. Najwyższej jakości komponenty, innowacyjna konstrukcja, funkcjonalność i wysokie noty w testach zderzeniowych – to połączenie idealne, ale czy realne? Otóż tak! Holenderska marka Nuna specjalizuje się w produkcji nie tylko wózków, ale właśnie fotelików samochodowych. Ich produkty są dostępne już na całym globie.

Marka Nuna zaskarbiła sobie sympatię i zyskała zaufanie rodziców na całym świecie dzięki idealnemu połączeniu bezpieczeństwa oraz funkcjonalności z przemyślanym nowoczesnym designem. Nuna wciąż się rozwija modernizując swoje produkty. Cały asortyment marki jest zgodny z najnowszymi normami bezpieczeństwa i bardzo dokładnie przebadany przed oddaniem go do sprzedaży. Wszystko to sprawia, że producent został nagrodzony ponad 200 razy w najróżniejszych kategoriach. Warto zatem przyjrzeć się rozwiązaniom jakich użyto przy produkcji fotelików samochodowych. Głównym zamysłem producenta jest tworzyć produkty, które rosną razem z dzieckiem.

Fotelik samochodowy Nuna Prym 0-18 kg

Fotelik samochodowy Nuna Prym zapewnia dziecku podczas jazdy maksymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa. Ochrona i-Size z automatycznie rozkładanymi bocznymi osłonami, zapewniają natychmiastową ochronę, od momentu gdy tylko dziecko znajdzie się w foteliku. Istnieje możliwość jazdy przodem i tyłem do kierunku jazdy. Dodatkowo funkcja Smart Ride lock-off ™ zwiększa bezpieczeństwo podczas przełączania między trybami kierunku jazdy bez konieczności ponownej instalacji. Fotelik samochodowy Nuna Prym obraca się o 360 stopni, posiada także blokadę antyrotacyjną i niezwykle wytrzymałą nogę stabilizującą co sprawia, że bezpieczeństwo i komfort dziecka podczas jazdy są na wysokim poziomie. Wszystkie komponenty zarówno stalowe jak i plastikowe użyte do wykonania fotelika są bardzo wytrzymałe i w połączeniu tworzą niezwykle skuteczna ochronę. W foteliku Nuna Prym zastosowano opatentowaną piankę memory Tailor tech ™ z wyjmowanymi wkładkami dla niemowląt oraz pianką pochłaniającą energię EPS. Oznacza to, że w razie uderzenia bocznego, dziecko zapięte w tym foteliku zyskuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Fotelik Nuna z serii Prym jest także praktyczny i łatwy w utrzymaniu czystości. Posiada dwie tapicerki na siedzisko, czyli zimową i letnią. Zarówno jedną jak i drugą można w łatwy sposób zdjąć i wyprać. Dodatkowo zastosowany system wentylacji w siedzisku, zwiększa komfort dziecka i sprawia, że jego skóra oddycha. Nuna Prym wyposażony jest także w wyjmowany klin wspierający oraz wkładkę dla niemowląt od 0 do 4 miesiąca życia. Dzięki temu fotelik rośnie razem z dzieckiem. Kolejnym atutem jest 7- stopniowa regulacja odchylenia siedziska przodem i tyłem do kierunku jazdy oraz zagłówek z 8-stopniową regulacją wysokości. Innowacyjnym rozwiązaniem na jakie zdecydowano się przy konstrukcji tego fotelika samochodowego marki Nuna jest zastosowanie pianki memory Tailor tech™ co czyni ten produkt jeszcze bardziej atrakcyjnym i komfortowym.

Funkcjonalny fotelik samochodowy Nuna Myti SIP 9-36 kg

Kolejnym wartym uwagi produktem marki Nuna jest model fotelika samochodowego Nuna Myti SIP, który powstał z myślą o dzieciach o wadze od 9 do 36 kg. Rozwiązania konstrukcyjne w tym modelu pozwalają w pierwszym etapie rozwojowym dziecka zapinać go w 5-punktowej uprzęży, a następnie gdy podrośnie zamienić system na 3-punktowy. Według głównego zamysłu producenta, foteliki mają rosnąć wraz z dziećmi dlatego na każdy etapie wzrostu jest możliwość regulacji zagłówka na 9 poziomach wysokości i 3 pozycjach odchylenia oparcia. Również rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo małego członka rodziny zostały tutaj zaplanowane z należytą starannością. Absorbery, które zastosowano w foteliku samochodowym Nuna Myti SIP tworzą dodatkową strefę bezpieczeństwa. Pianka umieszczona w absorberach pochłania energię zmniejszając siłę uderzenia w razie kolizji. Podobnie jak w poprzednim modelu Prym, zastosowano łatwą w czyszczeniu tapicerkę oraz wentylowanie fotela, dla poczucia świeżości i zwiększonego komfortu podczas nawet długich podróży.

Fotelik samochodowy Nuna AACE 15-36 kg

Fotelik samochodowy Nuna AACE powstał dla dzieci o wadze od 15 do 36 kg. Dzięki innowacyjnemu systemowi 3D Growth SystemTM fotelik samochodowy rośnie razem z dzieckiem dopasowując się do jego potrzeb na każdym etapie rozwoju. Dodatkowo regulowany zagłówek posiada osłony boczne, które chronią główkę dziecka podczas ewentualnych zdarzeń drogowych. Dla jeszcze większego komfortu podczas nawet długich podróży, w foteliku Nuna AACE umieszczono przestronne szerokie i odpowiednio głębokie siedzisko. Dzięki temu zarówno starsze jak i młodsze dzieci mogą się cieszyć jednakową wygodą. Aspektem wyróżniającym ten fotelik samochodowy jest zastosowanie w konstrukcji dodatkowych paneli bocznych z regulacją, które zapewniają wzmocnioną ochronę podczas kolizji (wraz z osłonami bocznymi na wysokości bioder).

Firma Nuno stawia przede wszystkim na własne rozwiązania czego owocem jest autorski projekt Systemu Ochrony Bocznej (SIP). Działanie systemu polega na niezależnej regulacji paneli bocznych umieszczonych w części oparcia. Ich zadaniem jest pochłonięcie maksymalnej ilości siły ewentualnego uderzenia podczas wypadku. Warto również zwrócić uwagę na praktyczne podłokietniki, pełniące w tym przypadku podwójną rolę. Po pierwsze dodatkowo chronią odcinek lędźwiowy kręgosłupa, a po drugie służą w późniejszym okresie jako prowadnice dla 3-punktowych pasów bezpieczeństwa. Ten fotelik podobnie jak wcześniej wspomniane, powstał przy użyciu wysokiej jakości odpornych na zabrudzenia oraz zniszczenia materiałów, dzięki czemu jest prosty w utrzymaniu czystości. Ten model fotelika Nuna posiada także wbudowaną wentylację co daje uczucie świeżości najmniejszym pasażerom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.