Instrumenty muzyczne rozwijające kreatywność

Chłopiec gra na gitarze

Na rynku dostępne są liczne zabawki dla dzieci, które nie są wyłącznie źródłem rozrywki, ale też wspomagają rozwój malucha. Należą do nich np. instrumenty muzyczne. Cieszą się niesłabnącą popularnością, ponieważ umożliwiają rozwój wrażliwości na dźwięki i kreatywności.

Wybór odpowiedniego instrumentu jest oczywiście ściśle związany z wiekiem maluszka. Już kilkumiesięczne dziecko może eksperymentować z dźwiękami. Zawsze należy jednak sprawdzić, jakie jest przeznaczenie instrumentu. Producenci deklarują wiek, w którym dziecko może bezpiecznie korzystać z danej zabawki. Maluszki zazwyczaj używają grzechotek, tamburynów, dzwonków lub bębenków. Starsze dzieci mogą sięgnąć po bardziej zaawansowane produkty. Kilkulatek z pewnością zainteresuje się gitarą, organkami lub cymbałkami. Można z nich wydobywać bardziej zróżnicowane dźwięki, co zachęca malucha do eksperymentów i zwiększa jego wrażliwość muzyczną. Warto pamiętać, że używanie instrumentów ma być przede wszystkim zabawą. Może jednak przerodzić się w prawdziwą pasję, kontynuowaną podczas profesjonalnych lekcji.

Drewniane instrumenty muzyczne dla dzieci

Instrumenty muzyczne, podobnie jak wszystkie inne zabawki, muszą być przede wszystkim bezpieczne dla malucha. Warto więc zwrócić uwagę na materiał wykonania. Na rynku dostępne są liczne zabawki z tworzyw sztucznych. Ich zaletą z pewnością jest niska cena, ale niestety czasem zawierają substancje szkodliwe dla najmłodszych lub małe, możliwe do połknięcia elementy. Ich produkcja nie jest też przyjazna dla środowiska. Naturalnym i bezpiecznym rozwiązaniem są instrumenty muzyczne z drewna. Zawsze należy wybierać zabawki renomowanych producentów, ponieważ instrumenty muszą być starannie wykończone, żeby ich powierzchnia była idealnie gładka. Powinniśmy też upewnić się, że do produkcji zabawek nie wykorzystano żadnych szkodliwych barwników.

Zabawa instrumentami muzycznymi to doskonały sposób, żeby rozwijać kreatywność dziecka. Przed zakupem, warto upewnić się jednak, że mamy do czynienia z produktem najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.