iPhone 7 – wymiana baterii

wymieniona baterii w czarnym Iphonie 7

iPhone 7 to model z 2016 roku, ale nadal posiadany przez wielu użytkowników. Nic dziwnego, to smartfon solidny, zaawansowany i funkcjonalny. Niestety, po kilku latach użytkowania jego bateria może wymagać wymiany.

Właściwie każdy model iPhone’a wzbudza wielkie zainteresowanie i jest oczekiwany przez konsumentów. Nie inaczej było w trzecim kwartale 2016 roku, gdy na rynek wchodził iPhone 7. Dziś jego parametry mogą nie wydawać się imponujące w porównaniu z najnowszymi smartfonami, ale na tamte czasu to był telefon naprawdę dla wymagających. Apple wyposażyło iPhone 7 w baterię litowo-jonową (Li-Ion) o pojemności 1960 mAh. Ten akumulatorek sprawdza się bardzo dobrze, ale po kilku latach i tak konieczna jest jego wymiana.    

Dlaczego bateria się zużywa w iPhone 7?

Na początek warto wyjaśnić, dlaczego zużywa się bateria w telefonie iPhone 7. To nie jest problem tylko tego modelu czy tylko tej marki. Po prostu tak się dzieje ze wszystkimi bateriami wszystkich producentów. iPhone 7 nie jest tu wyjątkiem. Każda bateria akumulatorowa zużywa się w trakcie użytkowania. Mówi się wtedy o chemicznym starzeniu. W jej wyniku stopniowa spada ilość energii, jaką bateria może przechowywać. W rezultacie taki akumulatorek trzeba częściej doładowywać. Z czasem spada także gotowość baterii na szczytowy pobór mocy. W tej sytuacji w iPhone 7 wymiana baterii staje się konieczna po kilku latach.

Jak wymienić baterię w iPhone 7?

Jeszcze kilkanaście lat temu wymiana baterii w telefonie komórkowym nie było żadnym problemem. Po prostu należało zdjąć tylną klapkę obudowy, wyjąć stare ogniwo i włożyć nowe. To się jednak zmieniło i dziś baterie w smartfonach nie są właściwie wymienne bez użycia specjalistycznych narzędzi. Bez problemu można wymienić baterię w iPhone 7, ale trzeba przy tym skorzystać z usług serwisu telefonów komórkowych.

Gdzie znaleźć dobry serwis telefonów?

iPhone 7 to dobry telefon, solidny, a więc warto zadbać o jego jak najlepsze funkcjonowanie. Aby wymienić baterię w tym modelu, konieczna jest ingerencja serwisu. Nie warto jednak oddawać urządzenia przypadkowemu serwisantowi. Najlepiej znaleźć serwis doświadczony i mający dobre opinie. Obecnie można to zrobić bez problemu przez Internet. W niektórych przypadkach wystarczy wejść na stronę www serwisu GSM i tam zamówić usługę wymiany baterii, a potem urządzenie wysłać kurierem.

Naturalnym zjawiskiem jest zużycie baterii w smartfonie po kilku latach użytkowania. Na szczęście można bez problemu ją wymienić na nową w serwisie telefonów komórkowych. Tak właśnie jest w przypadku iPhone 7.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.