Jak dbać o siebie po 50 roku życia?

Małrzeństwo po 50 roku zycia dba o swoje zdrowie

50 lat to dużo i mało zarazem. Dużo, bo jednak to już pół wieku, ale z drugiej strony nadal jest się jeszcze młodym i powinno się być nader aktywnym. Przy czym należy nieco bardziej na siebie uważać, bo zwyczajnie łatwiej złapać kontuzję. Dlatego też dziś doradzimy Wam, jak dbać o siebie mają tyle czy więcej lat.

Zdrowe jedzenie to podstawa, ale…

Wiadome jest, że każdy z nas powinien zdrowo się odżywiać i to niezależnie od wieku. Ale pewne kulinarne grzeszki mogą ujść na sucho 20-latkom czy 30-latkom, tak, gdy skończycie 50 lat to każdy błąd kulinarny bardzo dobrze odczujecie, a nawet zauważycie. W tym wieku w żadnym wypadku nie powinniście jadać jedzenie śmieciowego. Oczywiście nie tylko dlatego, że jest niezdrowe, ale też dlatego, że będziecie po nim odczuwać dolegliwości trawienne, a przy tym z szybkością spadającej gwiazdy przytyjecie. Na tycie i to bardzo szybkie narażacie się także wtedy, gdy jadacie nieregularnie. Jedzenie wieczorami czy też niejedzenie śniadania zaraz odbije się na Waszej wadze. Metabolizm spowolni, a kilogramy znowu zaczną przybywać. Czy może być jeszcze gorzej? Jasne, że tak! Wystarczy tylko, że w Waszej diecie będzie za mało błonnika pokarmowego i znowu pojawią się problemu trawienne i gastryczne, a przy tym Wasz brzuch będzie prezentował się niczym ciążowy. A tego przecież nie chcecie. Dlatego nie należy się zastanawiać dwa razy lecz należy przejść na dobrą stronę mocy, czyli wybrać zdrową i lekkostrawną dietę. A jeżeli nie macie czasu na gotowanie, to w sumie nie musicie, bo przecież w myśl zasady, że życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać, polecamy Wam zamówienie diety pudełkowej.

Ruch to podstawa

Cóż, mając 50 lat i wcale nikomu nie wypominamy wieku, trzeba dbać, by nie doznać kontuzji, bo zwyczajnie kontuzje goją się dłużej. Dlatego jeżeli nie macie dobrej kondycji, to jednak nie należy za bardzo szarżować, lecz do aktywności trzeba podchodzić z umiarem. Oczywiście nie chodzi tutaj, aby zupełnie nie ćwiczyć. Mamy na myśli raczej sytuacje, że jeżeli do tej pory nie byliście bardzo aktywnymi osobami, to na początek powinniście wybierać takie aktywności, które nie są „kontuzjogenne”. A potem możecie przejść do bardziej zaawansowanych aktywności. Rzecz jasna Wasza kondycja także musi się polepszyć. Co więc uprawiać? Na początek przydadzą się długie spacery, a potem można już postawić na jogging czy też nordic walking. Przyda się rozgrzewka. Polecamy także wycieczki rowerowe czy nawet dojeżdżanie do pracy na jednośladzie.

Rowery elektryczne i wszystko wiadomo

Na pewno doskonale sprawdzają się rowery elektryczne. Przede wszystkim dzięki napędowi możecie szybko osiągnąć większą prędkość, co się liczy, a przy tym wspomaganie przyda się, gdy Wasza kondycja pozostawia wiele do życzenia. Rowery elektryczne to także trafny wybór dla osób, które ze względów medycznych nie mogą się przeciążać. Jedno jest pewne – to świetny wybór dla ceniących nowoczesność, wygodę, a ponadto modę, bo co jak co, ale rowery elektryczne są modne. Ale nadal na tym ich zalety się nie kończą, bo musicie też wiedzieć, że wpisują się one w zdrowy styl życia i przy tym ich cena wcale nie jest wysoka. Także ładowanie elektryka to zaledwie parę groszy, w przeciwieństwie do tankowania samochodu. Zatem być może warto zamienić nawet samochód na rower i zyskać świetny środek transportu.

Rób to, na co masz ochotę

Wiele osób zastanawia się, czy coś wypada, czy można coś zrobić, ubrać się czy w jakiś konkretny sposób pomalować. Oczywiście jest to głupie, bo każdy ma prawo być kim chce i robić co chce. Jeżeli jednak do tej pory często zadawaliście sobie pytanie „, czy to wypada?” to mając już skończone 50 lat, czas wreszcie zrozumieć, że ograniczenia macie tylko w Waszej głowie i w żadnym wypadku nie powinniście zadawać sobie takiego pytania, czy też myśleć co ktoś o Was pomyśli. W końcu najważniejsze jest to, co Wy o sobie myślicie, a powinniście myśleć tylko pozytywnie. To też dobry czas, by udać się na terapię i wreszcie cieszyć się z życia. W końcu czas robić coś dla siebie, a nie tylko dla innych i skończenie 50-tki jest ku temu dobrym powodem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.