Jak dopasować rozmiar wanny do wielkości łazienki?

łazienka z wanna

Artykuł sponsorowany.

Współczesne wanny prostokątne nie są, wbrew pozorom, rozwiązaniami przeznaczonymi tylko i wyłącznie do dużych i przestronnych łazienek. Znani producenci ceramiki łazienkowej, specjalnie z myślą o posiadaczach mniejszych pomieszczeń, którzy nie wyobrażają sobie rezygnacji z długich, odprężających kąpieli, przygotowali bowiem wanny w szerokiej palecie rozmiarów. Umożliwia to zainstalowanie wanny w praktycznie każdej łazience oraz korzystanie z pełni możliwości, jakie oferuje to klasyczne i uniwersalne zarazem rozwiązanie.

Jakie wanny najlepiej sprawdzą się w małej łazience?

Małe łazienki są szczególnie wymagające pod względem zagospodarowania przestrzeni. Ze względu na ograniczoną ilość dostępnego na podłodze miejsca, w niewielkich łazienkach poleca się raczej instalowanie prysznica, który zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż nawet najbardziej kompaktowa wanna oraz dobrze przy tym spełnia swoją główną funkcję użytkową. Nie oznacza to jednak bezwzględnego przymusu rezygnowania z posiadania wanny – małe łazienki również mogą zostać wyposażone to rozwiązanie, aczkolwiek będzie to wymagało pójścia na pewne kompromisy.

Najważniejszym ustępstwem, na jaki muszą być przygotowani wszyscy posiadacze małych łazienek, jest rozmiar wanny. Nie dla nich będą bowiem rozwiązania o klasycznych rozmiarach, gdyż zwyczajnie zabiorą zbyt dużo wolnej przestrzeni oraz sprawią wrażenie przeładowania i nadmiernego przepełnienia i tak już małego pomieszczenia. W niewielkich łazienkach szczególnie dobrze sprawdzą się asymetryczne wanny narożne, które pozwolą na praktyczne zagospodarowanie wolnego kąta pomieszczenia, przy jednoczesnym zapewnieniu wystarczającej ilości miejsca do wzięcia komfortowej kąpieli. Dobrym wyborem będą także wanny prostokątne Roca o wymiarach 140×70, w tym modele Genova N, Easy i Linea.

jasna łazienka z wanna

Duża i wygodna wanna do większej łazienki

Posiadacze większych łazienek mają ten komfort, że właściwie mogą zdecydować się na wannę o dowolnym rozmiarze – wystarczy, aby wybrane rozwiązanie pasowało do rozmiarów oraz koncepcji wystroju ich łazienki. Jeśli nie ogranicza nas dostępna przestrzeń, zdecydowanie najlepszym wyborem będą wanny prostokątne 180×80 i większe, gdyż umożliwią wygodnie ułożenie się, wyciągnięcie podczas kąpieli oraz oddawanie przyjemnemu relaksowi w gorącej, pachnącej wodzie. Wanna 180×80 w różnych wersjach dostępna jest w ofercie wspomnianej powyżej marki Roca – takie wymiary posiadają m. in. wanny Linea Slim, Vita oraz Hall.

Wspomniana wyżej wanna 180×80 to jednak nie jedyne rozwiązanie, które świetnie odnajdzie się w dużej, przestronnej łazience. Poszukując modnego i wysokofunkcjonalnego rozwiązania do relaksujących kąpieli, warto zainteresować się bowiem także wannami wolnostojącymi, które są niezwykle pożądanymi w ostatnich latach rozwiązaniami. Warto zwrócić uwagę chociażby na owalną wannę wolnostojącą Beyond o wymiarach 184,6×93,7 wykonaną z innowacyjnego kompozytu Surfex. Wanna dostępna jest w wersji z otworami na baterię i bez nich i można znaleźć ją w ofercie marki Roca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.