Jak działa odpylanie i czym są procesy filtracji?

Zamontowany system filtracji w firmie

Proces odpylania obejmuje kilka etapów, które są szczególnie istotne dla firm przemysłowych. Odsysanie pyłu to proces, który usuwa pył z powietrza w miejscu pracy, aby nie osadzał się na powierzchniach i nie stwarzał zagrożenia. Pył może tworzyć wiele rzeczy, w tym piłowanie drewna, szlifowanie metalu lub kamienia, odkurzanie kurzu z płyt kartonowo-gipsowych, cięcie płyt,

Należy pamiętać, że wytwarzany pył może nie zawsze być widoczny, dlatego ważne jest, aby co kilka miesięcy używać monitora powietrza do pomiaru poziomu cząstek unoszących się w powietrzu w miejscu pracy.

Przemysłowe systemy filtracji — różne typy urządzeń i co należy wziąć pod uwagę przed zakupem

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie nowego systemu filtracji, jest rodzaj potrzebnego filtra. Istnieją różne typy, takie jak filtry nabojowe, które są najczęstszym typem i można je znaleźć w wielu domach, biurach i fabrykach. Składają się z wkładu, który ma jedną stronę z materiałem filtrującym wewnątrz. Druga strona ma otwartą przestrzeń, przez którą może przepływać powietrze. Wkłady mogą być jednorazowe lub wielokrotnego użytku, w zależności od projektu producenta. Są również filtry materiałów sypkich: są używane do większych cząstek, takich jak kurz lub piasek. Przed inwestycją warto skonsultować się z firmami, takimi jak technologiefiltracyjne.pl, które zaproponują gotowe rozwiązania.

Różne typy przemysłowych systemów filtracji

Filtry przemysłowe znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, takich jak:

  • Przemysł chemiczny,
  • Oczyszczalnie wody,
  • Zakłady celulozowo-papiernicze,
  • Browary i winiarnie,
  • Zakłady przetwórstwa spożywczego,
  • Transport morski ropy i gazu,
  • Zakłady petrochemiczne.

Przemysłowe systemy filtracji – podstawy

Systemy filtracji przemysłowej stosowane są w celu zmniejszenia stężenia substancji szkodliwych i pyłu zawieszonego w powietrzu w obiektach przemysłowych. Stosowane są w celu zmniejszenia stężenia substancji szkodliwych i pyłu zawieszonego w powietrzu w obiektach przemysłowych. Filtry te są zazwyczaj podzielone na dwie kategorie – podstawową lub końcową. Filtry wstępne usuwają większe cząsteczki z powietrza, zanim dotrą one do filtra końcowego, który usuwa drobniejsze cząsteczki z powietrza.

Dlaczego każda firma przemysłowa powinna zadbać o filtrację?

Firmy przemysłowe mają obowiązek zadbać o filtrację, ponieważ jest to jeden z najważniejszych czynników dla każdej branży. Filtry są stosowane w procesach przemysłowych, ponieważ zapewniają, że przechodzą tylko pożądane produkty, a niepożądane nie. Filtr odpowiada za usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z substancji i zapewnienie, że przechodzą przez nią tylko pożądane produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.