Jak działają pompy z wirnikiem elastycznym Liverani?

Pompa z wirnikiem elastycznym

Artykuł sponsorowany.

Rewolucje przemysłowe przeniosły nas do zupełnie innej rzeczywistości, w której prowadzenie produkcji na olbrzymią skalę stało się standardem. Dzisiaj, ponad 300 lat od ich rozpoczęcia, poprzez zaprzęgnięcie pary do pracy, dysponujemy coraz nowocześniejszymi urządzeniami, które jednak nadal bazują na doskonale znanych zasadach. Są one jednak udoskonalane pod względem technologicznym, stając się coraz bardziej zaawansowanymi i wydajnymi. I tak jest w przypadku elastycznych pomp Liverani, gdzie innowacyjność łączy się z doskonale znanymi prawami fizyki.

Pompy z wirnikiem elastycznym Liverani – charakterystyka

Włoski producent wysokiej jakości pomp, firma Liverani, znany jest szczególnie ze swoich pomp do cieczy wrażliwych. Są to pompy wirowe wyposażone w wirnik z elastycznymi łopatkami, które w czasie pracy urządzenia delikatnie się odkształcają, co pozwala zwiększyć ich siłę zasysania przy równocześnie braku silnego nacisku na medium.

Kolejną niezwykle przydatną cechą z punktu widzenia funkcjonalności pomp z elastycznym wirnikiem jest to, że są one rewersyjne. Sprawia to, że mogą one obracać się w obu kierunkach. Tym samym medium może być transportowane w jedną lub drugą stronę. Takie rozwiązanie jest również niezwykle przydatne i to nie tylko ze względu na łatwość czyszczenia urządzenia.

Zastosowanie pomp Liverani

Pompy z wirnikiem elastycznym Liverani mają szczególnie duże zastosowanie w przemyśle spożywczym – zwłaszcza w procesach związanych z transportem produktów typu wino czy piwo, a także miodu, mleka oraz innych wyrobów mlecznych. Ze względu na to, że doskonale sprawdzają się w przesyle mediów wymagających delikatności, używane są one również w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i chemicznym.

Warto zaznaczyć, że pompy Liverani z wirnikiem elastycznym dostępne są w szerokiej gamie konstrukcyjnej. Do wyboru są pompy z napędem elektrycznym lub hydraulicznym – w tym pompy z zabezpieczeniem przeciwwybuchowym, które mogą być używane w trudnych warunkach. Producent oferuje pompy o zróżnicowanej mocy i wielkości, co pozwala w stosunkowo łatwy sposób znaleźć odpowiednie urządzenia do danej aplikacji.

One Reply to “Jak działają pompy z wirnikiem elastycznym Liverani?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.