Jak przestać liczyć kalorie i utrzymać wagę? Radzimy!

Kobieta liczy kalorie

Wiele osób dąży do tego, by schudnąć. Najłatwiejszym sposobem okazuje się liczenie kalorii, jednak z czasem staje się ono uciążliwe. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, jak przestać zwracać uwagę na kaloryczność posiłków, a jednocześnie utrzymać wagę. Jak to zrobić, by zachować zdrowie i stałą masę ciała?

Zdrowe nawyki żywieniowe

Liczenie kcal po jakimś czasie może stać się problematyczne. Z tego powodu warto wprowadzić do swojego życia zdrowe nawyki, które pozwalają oduczyć się obsesyjnego kontrolowania kaloryczności poszczególnych produktów. W posiłkach powinno znajdować się wiele warzyw. Są one niskokaloryczne, a jednocześnie sycą i zapewniają energię na kolejne godziny. Warto jeść posiłki o określonych porach dnia. Dzięki temu nie będziesz głodny, dlatego zminimalizujesz ryzyko podjadania pomiędzy konkretnymi daniami.

Najważniejsze jest to, co dostarczasz swojemu organizmowi wraz z jedzeniem. Z tego powodu należy zwracać uwagę nie na kaloryczność, a pełnowartościowość poszczególnych produktów. Jeśli nie masz czasu na samodzielne przygotowywanie potraw, możesz skorzystać z cateringu dietetycznego.

Obecnie cateringi dietetyczne obejmują potrawy stworzone z wysokiej jakości produktów. Posiłki są dostarczane na tyle wcześnie, byś zdążył zabrać je ze sobą i jeść o regularnych porach w trakcie dnia. To dobry pomysł na oduczenie się podjadania. Możesz bowiem całkowicie zrezygnować z robienia zakupów – mówi specjalista z cateringu dietetycznego Nice To Fit You.

Nie kupuj produktów, które podjadasz

Jeśli nie masz w domu słodyczy lub innych przekąsek, które można podjadać w wolnym czasie, prawdopodobnie szybko oduczysz się tego nawyku. W ich miejsce warto zastosować pokrojone, surowe owoce i warzywa. Raz na jakiś czas warto jednak pozwolić sobie na coś słodkiego. Idealnie sprawdzi się np. samodzielnie przygotowany deser lub słodycz z cateringu dietetycznego.

Nie należy kupować również wysokoprzetworzonej żywności. Lepiej przygotować niektóre posiłki samemu lub skorzystać ze zdrowych propozycji, takich jak właśnie dieta pudełkowa. W ten sposób można zupełnie zrezygnować z robienia zakupów, oszczędzając ogromną ilość czasu.

Zawsze jedz śniadanie

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Daje energię na kolejne godziny i zapobiega wielu chorobom. Warto, by było ono pełnowartościowe. Nie musisz sprawdzać dokładnie jego kaloryczności. Lepiej postawić na wysokiej jakości składniki pełne cennych substancji.

Aktywność fizyczna w trakcie dnia

Sposobem na nieliczenie kalorii i utrzymanie stałej masy ciała jest również uprawianie sportu. Warto realizować aktywność fizyczną regularnie. Często dobrą zmianą okazuje się już samo dojeżdżanie do pracy rowerem kilka razy w tygodniu, czy chodzenie na dłuższe spacery z psem. Aktywność fizyczna pozwoli na spalenie nadprogramowych kalorii, dzięki czemu możesz przestać je liczyć. Nie zapominaj również o wodzie. To właśnie ona poprawia metabolizm i wpływa na zdrowie całego organizmu.

One Reply to “Jak przestać liczyć kalorie i utrzymać wagę? Radzimy!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.