Jak rozwijać się intelektualnie?Sponsorowany

Kostka Rubika

Jest takie powiedzenie, że ten kto się nie rozwija, ten się cofa. Tempo życia oraz natłok naszych codziennych obowiązków często sprawia, że nie myślimy o rozwoju, bo ledwo starcza czasu na dopięcie bieżących spraw. Jak zatem mieć możliwość na własny rozwój i jak przeprowadzić to efektywnie?

Planuj i zarządzaj

Doba ma tylko 24 godziny, ale odpowiednie planowanie pozwoli wykorzystać ten czas jak najlepiej. Jedni potrafią w tym czasie wykonać mnóstwo różnych czynności, a inni zajmą się tylko pracą, obiadem i sprzątaniem. Wystarczy dobrze się zorganizować i zaplanować działania, a następnie konsekwentnie trzymać się harmonogramu. Trzeba także odrzucić pochłaniacze czasu, takie jak przeglądanie social mediów, wielogodzinnie przesiadywanie przed telewizorem czy spanie do południa. W ten sposób zyskamy nawet kilka godzin dziennie, które możemy przeznaczyć na aktywny odpoczynek i własny rozwój.

Gdzie szukać źródeł rozwoju?

Książki, specjalne aplikacje, Internet, kursy, ebooki, audiobooki – sposobów na znalezienie inspiracji jest bardzo dużo. Możemy iść na spacer lub pobiegać, a w słuchawkach słuchać audiobooków, które czegoś nas nauczą. Możemy także śledzić tematyczne, obiektywne media, aby posiadać aktualne informacje z interesującej nas dziedziny. Dobrze jest też uczestniczyć w szkoleniach czy kursach, które są zgodne z naszą ścieżką rozwoju. Interakcja z innymi uczestnikami bardzo nas zmotywuje i sprawi, że po takim spotkaniu jesteśmy pełni energii do działania.

Jakie korzyści niesie ze sobą rozwój intelektualny?

To przede wszystkim budowanie pewności siebie, podnoszenie kwalifikacji zawodowych i możliwość wspinania się po szczeblach kariery. Inwestycja w wiedzę jest najlepszym krokiem jaki możemy poczynić w swoim życiu.

To także ćwiczenie naszego mózgu, aby lepiej zapamiętywał i był długo w dobrej kondycji.

Co jest przyjemne dla mózgu?

Mózg pracuje bezustannie, dlatego oprócz dostarczania mu bodźców, które go rozwijają, dajmy mu także odpocząć. Możemy spędzać czas w ciszy lub z odpowiednią muzyką, starając się nie myśleć o niczym. Wystarczy 10 minut dziennie, aby poczuć efekt odpoczynku i relaksu. Nasz umysł będzie “jaśniejszy”, łatwiej będzie zapanować nad codziennymi sprawami, a my sami będziemy emanować spokojem.

Jak zacząć?

W zależności jakie wybierzemy działanie, możemy potrzebować odpowiednich nakładów finansowych. Jeśli nie dysponujemy odpowiednią ilością gotówki, możemy skorzystać z pożyczki online w www.proficredit.pl. Jest to wygodna forma, ponieważ uzyskanie pożyczki online nie wymaga o nas wizyty w oddziale. Należy oczywiście mieć na uwadze, że każde zobowiązanie, jak również pożyczki online, wymagają regularnie spłacanych rat. Warto zatem najpierw ustalić sobie wygodną wysokość raty, aby spłaty nie sprawiały problemu. Pamiętajmy też, że rozwój intelektualny nie zawsze wymaga od nas dużych nakładów finansowych. Znajdźmy to, co będzie dla nas odpowiednie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.