Jak skutecznie wyczyścić piekarnik?

Czyzczenie zabrudzonego piekarnik w kuchni

Chcesz wyczyścić swój piekarnik na wysoki połysk, a domowe metody takie jak woda z octem lub sodą oczyszczoną nie dają sobie rady z trudnymi zabrudzeniami? To właściwy moment, aby sięgnąć po odpowiednie środki chemiczne. Jakich preparatów i narzędzi będziesz potrzebować? Przygotowaliśmy dla ciebie listę trzech produktów, które z pewnością przydadzą ci się podczas czyszczenia twojego piekarnika!

Płyn do usuwania przypaleń i sadzy

Masz już dość długiego i mozolnego szorowania wnętrza twojego piekarnika? W takim razie powinieneś sięgnąć po płyn dedykowany do mycia sadzy i przypaleń. Z jego pomocą szybko i sprawnie pozbędziesz się tych trudnych do usunięcia zabrudzeń. Środki tego typu doskonale radzą sobie z myciem powierzchni, na których coś się przypaliło. Bez problemu zwalczą też tłusty osad wewnątrz piekarnika. Dodatkowo płyn do usuwania przypaleń i sadzy przyda ci się nie tylko w kuchni! Z powodzeniem wykorzystasz go do mycia grilla lub kominka.

Płyn do mycia naczyń

Pewnie już wiesz, że jego nazwa jest, delikatnie mówiąc, zwodnicza. Płyn do mycia naczyń, dzięki swoim właściwościom, doskonale sprawdza się do usuwania tłuszczu z różnego rodzaju powierzchni. Nie inaczej jest w przypadku mycia piekarnika – nałóż nierozcieńczony płyn na jego pokrętła. Płyn do naczyń wejdzie w reakcję z tłuszczem, rozpuści go, a wtedy ty z łatwością zetrzesz brud wilgotną ściereczką. Proste, prawda?

Szczoteczka do zębów

Jest bardzo precyzyjna i poręczna, dlatego będzie idealna do czyszczenia trudnych do dosięgnięcia miejsc. Idealnie sprawdzi się w przypadku mycia zawiasów piekarnika – te są bowiem jego bardzo ważną częścią, której nie można uszkodzić. Jeśli nie jest to konieczne, najlepiej ich nie ruszać i szczególnie na nie uważać w czasie sprzątania. Jednak czasami może zdarzyć się, że będą na tyle zabrudzone, iż umycie ich okaże się koniecznością. Właśnie wtedy powinieneś sięgnąć po szczoteczkę do zębów i delikatnie usunąć zalegający na zawiasach brud.

Dzięki tym produktom sprzątanie piekarnika stanie się o wiele prostsze. Pamiętaj jednak, że najprostszym sposobem na oszczędzenie sobie wielogodzinnej walki z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, jest regularne czyszczenie twojego sprzętu kuchennego.

Dowiedz się więcej na: https://laboratoriumpanidomu.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.