Jak szukać pracy w Niemczech bez znajomości języka?

Osoby szukają pracy w Niemczech

Artykuł partnera.

Jednym z najczęściej wybieranych krajów na emigrację zarobkową przez Polaków są Niemcy. Nie powinno to nikogo dziwić. Nasi zachodni sąsiedzi dysponują bowiem potężną gospodarką, która stale się rozwija i potrzebuje nowych pracowników. Wydawać by się więc mogło, że znalezienie pracy za Odrą nie będzie trudne i tak zazwyczaj jest dla przedstawicieli niektórych zawodów oraz osób znających niemiecki. Czy jednak możliwe jest podjęcie pracy bez znajomości języka i gdzie jej szukać?

Czy Niemcy potrzebują polskich pracowników?

Nie od dziś wiadomo, że w Niemczech brakuje rąk do pracy. Pracodawcy naszego zachodniego sąsiada chętnie więc korzystają z pomocy polskich pracowników. Ci znajdują zatrudnienie w różnych branżach – najczęściej w obszarze medycyny, IT, zawodów inżynierskich i przyrodniczych. Na niemieckim rynku pracy zatrudnienie łatwo znajdą też przedstawiciele zawodów powiązanych budowlanką, operatorzy wózków widłowych.

O ile wysokokwalifikowani specjaliści zazwyczaj do Niemiec przybywają ze znajomością języka, przez co nie trudno im znaleźć dobrą pracę, co jednak z tymi, którzy po niemiecku mówią na poziomie podstawowym lub wcale? Rzeczywistość pokazuje, że dla nich również jest miejsce na niemieckim rynku pracy.

Praca na magazynie

Jak znaleźć pracę w Niemczech bez znajomości języka?

Szukanie pracy w Niemczech bez znajomości języka warto zacząć od „przeglądnięcia” Internetu. Na polskich portalach ogłoszeniowych, grupach w social mediach można znaleźć wiele ofert pracy w Niemczech po polsku. Dobrym źródłem informacji o tym, gdzie szukać zatrudnienia będzie rodzina, przyjaciele, znajomi, którzy już wyemigrowali za zachodnią granicę i z pierwszej ręki wiedzą o wolnej posadzie.

Bezpiecznym rozwiązaniem dla osób nieznających niemieckiego będzie również podjęcie pracy przez agencję. Proponują one zatrudnienie w różnych branżach i na różnych warunkach, przykładowo agencja pracy dla opiekunek w Niemczech na stronie opieka.felizajob.pl/ umieszcza anonse o pracy stałej i tymczasowej.

Praca jako opiekunka

Ogłoszenia publikowane są w języku polskim, a ich treść zawiera informacje, jaki stopień znajomości niemieckiego jest wymagany przez seniora i jego rodzinę. Wiele z rodzin oczekuje, że opiekunka będzie znała język jedynie w stopniu podstawowym, zdarzają się też oferty pracy niewymagające tej kompetencji.

Plusem skorzystania z pomocy agencji jest nie tylko szeroki wybór opcji zatrudnienia, ale i załatwienie wszystkich formalności w języku polskim oraz kompleksową opiekę agencji, która oferuje legalne zatrudnienie na umowę, doradztwo związane z pobytem w Niemczech, transport na miejsce zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.