Jak szybko umyć okna plastikowe?

Kobieta w domu myje plastikowe okna

Artykuł partnera.

Nawet jeśli nie mieszkasz w domu pełnym dzieci, założymy się, że nawet twój własny zwierzak może w pewnym momencie zostawić ślady na twoich oknach. Aby utrzymać nasze domy czyste i piękne przez cały rok, oto kilka prostych sztuczek, jak szybko wyczyścić plastikowe okna.

Soda oczyszczona pozbędzie się zanieczyszczeń

Czy myślałeś o szorowaniu swoich okien sodą oczyszczoną? Jeśli nie, to musisz spróbować. Mówimy Ci, że działa to jak marzenie. Powodem, dla którego jest tak skuteczna w usuwaniu brudu z powierzchni jest to, że jest świetnym środkiem ściernym. Jest również alkaliczny, co oznacza, że może rozpuścić oleje i pozostałości na oknach. Więc następnym razem, gdy będziesz czyścić plastikowe okna, nie używaj tylko ściereczki z mikrofibry i wody. Jeśli szukasz dobrych okien plastikowych, które łatwo się czyści, to sprawdź te okna plastikowe w Firmie Okno-Piast. Z pewnością nie zawiedziesz się tym, co mają do zaoferowania.

Jak szybko umyć okna plastikowe? Użyj octu

Ocet jest jednym z tych składników, które znajdziesz w większości przepisów. Czy wiesz, że jest on również jednym z najlepszych środków czyszczących na świecie? Tak, może być używany do tak wielu rzeczy, ale jednym z nich jest czyszczenie okien. Możesz go używać do czyszczenia każdej powierzchni, gdzie musisz usunąć brud i kurz, ale jest szczególnie przydatny do czyszczenia plastikowych okien. Więc następnym razem, gdy będziesz czyścić swoje okna i martwisz się o pozostawienie jakichkolwiek śladów, nie martw się o to. Wystarczy wymieszać filiżankę wody z filiżanką octu i wyczyścić okna.

Silikon w sprayu z ręcznikiem sztuczkowym

Plastikowe okna są świetne, ale są też bardzo delikatne. Musisz więc zachować szczególną ostrożność podczas ich czyszczenia. Teraz, jeśli jesteś w pośpiechu, możesz użyć silikonowego sprayu do czyszczenia okien. Ta metoda jest idealna, gdy nie masz zbyt wiele czasu. Kolejną zaletą używania sprayu silikonowego jest to, że można go używać do każdej powierzchni, nie tylko plastikowych okien. Możesz go używać do stołów, podłóg, ścian, a nawet swojego samochodu. Sposoby na czyszczenie, które tu zamieszczamy nadają się również do większości okien aluminiowych. Jeśli chcecie je zakupić, to sprawdźcie okna aluminiowe.Nie pożałujecie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.