Jak wybierać obrazy do salonu?

Mężczyzna maluje obraz

Nawet najpiękniej urządzone mieszkanie może wydawać się niedokończone, jeżeli pozostawisz w nim puste ściany. Jako, że pokój dzienny często pełni rolę pomieszczenia reprezentacyjnego, obrazy do salonu są godnym polecenia i efektownym rozwiązaniem. Jak jednak je wybrać, aby podkreślić atmosferę wnętrza? W jaki sposób znaleźć oryginalne obrazy wpisujące się w gust całej rodziny?

Masz wiele możliwości, jeśli chodzi o dobrze dopasowane do aranżacji wnętrza obrazy. Do salonu pasują zarówno klasyczne, eleganckie obrazy, nowoczesne obrazy drukowane oraz ciekawe printy i fotografie. Sprawdź przykłady na obrazy w sklepie – https://www.swiat-obrazow.pl/obrazy-do-salonu.html.

Obrazy do salonu – zasady doboru

Dobrze dobrany obraz, czyli jaki? Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę wnętrze, którym dysponujesz. Jeśli salon nie jest zbyt duży, nie sięgaj po duży obraz. Niepotrzebnie przytłoczy on wnętrze i zdominuje wyposażenie. Wybierz mniejszy wariant lub kolekcję obrazów w małym formacie. Możesz zastąpić je także oprawionymi w ramę zdjęciami, które nadadzą pomieszczeniu indywidualny charakter. To świetny pomysł na prezent. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule – https://www.haloursynow.pl/artykuly/jak-zapakowac-obraz-na-prezent,10323.htm.

Po drugie, znajdź odpowiednie miejsce. W dekoracji wnętrz ważne jest właściwe eksponowanie szczegółu: klasyczny lub nowoczesny obraz wtłoczony w kąt lub schowany połowicznie za regałem na pewno nie będzie prezentował się efektownie.

Motywy, kolory i wzory

W obrazie najważniejsze jest wnętrze, czyli to, co mieści rama. Sugeruj się tym, co przedstawione na płótnie, kolorystyką oraz wrażeniem, jakie wywołuje obraz. W tradycyjnym wnętrzu sprawdzą się duże obrazy z motywami kwiatowymi lub pejzażami – wcale nie musi to być stereotypowy, traktowany żartobliwie jeleń na rykowisku. Możesz także wybrać nowoczesny obraz, którego siłą jest gra koloru, kształtu lub sposobu prowadzenia kreski. Idealną dekoracją będą motywy wpisuje się w charakter salonu – muszą one powielać jeden z elementów. Na przykład do salonu hampton pasować będą obrazy z żaglowcem, a do łazienki – plażowe akcenty.

Jak powiesić i zaaranżować dekorację ścienną?

Niezależnie od tego, czy wybierasz obrazy do salonu czy obrazy do sypialni, skoncentruj się na ich odpowiednim zaaranżowaniu. Zawieś ramę przynajmniej kilkanaście centymetrów nad sofą lub łóżkiem. Wybierając obrazy do łazienki lub obrazy do kuchni, zostaw im również odrobinę przestrzeni.

One Reply to “Jak wybierać obrazy do salonu?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.