Jak wybrać dobrego DJ na wesele?

Dj na weselu i bawiący się ludzie

Podstawą udanej zabawy weselnej jest dobra oprawa muzyczna. Coraz więcej par planując ten ważny dla siebie dzień, rezygnuje z klasycznego zespołu muzycznego i decyduje się na DJ.

Podstawą udanej zabawy weselnej jest dobra oprawa muzyczna. Coraz więcej par planując ten ważny dla siebie dzień, rezygnuje z klasycznego zespołu muzycznego i decyduje się na DJ. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest zabawa przy znanych i lubianych utworach w oryginalnym wykonaniu. Dobry DJ poprowadzi również nasze wesele. Oto kilka praktycznych wskazówek czym się kierować przy wyborze.

Opinie o DJ

Najlepiej swoje poszukiwania zacząć od sprawdzenia opinii o danym DJ. Dzięki temu dowiemy się jakie wrażenia wynieśli goście po zabawie prowadzonej przez konkretną osobę. Te złe na pewno będą dokładnie opisane przez zawiedzionych uczestników wesela.

Osobowość DJ

Niezwykle istotne jest spotkanie się osobiście z DJ i poznanie go. To bardzo ważne, ponieważ już od pierwszych chwil możemy zauważyć, jak się do nas odnosi, czy jest punktualny i dobrze przygotowany. Poza tym nawet, jeśli jego osobowość zachwyciła naszych znajomych, którzy nam go polecili, nam osobiście jego styl nie musi przypaść do gustu.

Sprzęt

Zawodowy DJ na wesele ma wysokiej jakości sprzęt, który potrafi obsługiwać. Nie wystarczy puszczenie piosenek. Warto upewnić się, że osoba, którą chcemy zatrudnić do poprowadzenia naszego wesela, jest profesjonalistą i wie, co robi.

Doświadczenie i referencje

Im większe doświadczenie, tym lepiej. Dzięki temu wiemy, że DJ doskonale odnajduje się w różnych sytuacjach i potrafi właściwe zareagować na niespodziewane wydarzenia. To także pewność, że nie będzie problemów ze współpracą z innymi osobami np. naszym kamerzystą, fotografem. Możemy również poprosić o referencje. Często zadowoleni nowożeńcy i ich goście po udanym weselu chętnie je wystawiają. Jeśli jest ich naprawdę dużo, świadczy to o pełnym profesjonalizmie i poważnym podejściu do klienta.

Więcej informacji w tej sprawie znajdziesz na http://www.musicplease.pl/oferta/obsluga-artystyczna/

Poprowadzenie wesela

To bardzo ważna kwestia, o którą należy na samym początku zapytać. DJ na wesele powinien nie tylko puszczać muzykę, ale również ułatwić gościom zapoznanie się, poprowadzić różne zabawy, wczuć się w klimat imprezy. Jeśli nie planujemy zatrudnienia dodatkowo wodzireja, to musimy mieć pewność, że DJ świetnie odnajduje się w roli prowadzącego. Zdarza się, że ogranicza się on jedynie do muzyki, ewentualnie zaproponuje niewiele zabaw. Dlatego bardzo istotne jest, aby przed podpisaniem umowy ustalić zakres wykonywanej usługi. Powinniśmy otrzymać propozycje zabaw oraz wspólnie ustalić scenariusz wesela.

Cena

Chociaż ceny są różne, to powinna nam przyświecać jedna zasada: dobry DJ na wesele nie będzie miał podejrzanie niskiej ceny. Wynika to z tego, że ma bogate doświadczenie, cieszy się dobrą opinią, otrzymuje wiele zleceń, angażuje się w swoją pracę i wie, ile jest ona warta. Poświęca energię na to, co robi i chce otrzymać za to godziwe wynagrodzenie. Dlatego nie zaproponuje przesadnie niskiej ceny, aby dostać zlecenie.

DJ na weselu musi poprowadzić imprezę od początku do końca. To od niego w dużej mierze zależy, jak goście będą się bawić. Dlatego poszukiwania najlepiej jest zacząć w momencie ustalenia daty ślubu. Pamiętajmy, że rozchwytywani profesjonaliści często mają zapełniony kalendarz na najbliższe kilka miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.