Jak wybrać odpowiednie okulary korekcyjne i dlaczego to takie ważne?

Kobieta wybiera dla siebie okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne pełnią jedną podstawową funkcję – ich zadaniem jest poprawa jakości widzenia. Wiele osób traktuje je jednak jako coś znacznie więcej. Dobrze dobrane okulary podkreślają bowiem rysy twarzy oraz stanowią istotny dodatek budujący nasz wizualny wizerunek. Wybierając okulary korekcyjne musimy więc umiejętnie połączyć ze sobą te dwa czynniki. Tylko w ten sposób to praktyczne akcesorium w 100% spełni swoją rolę.

Po szkła korekcyjne tylko do okulisty!

Pierwszym krokiem przy wyborze odpowiednich okularów powinna być zawsze wizyta u okulisty. Tylko specjalista jest bowiem w stanie precyzyjnie określić, jaką wadę wzroku posiadamy oraz dopasować do niej szkła korekcyjne o właściwych parametrach. Co ciekawe, okulistę warto odwiedzić nie tylko, kiedy po raz pierwszy wybieramy okulary korekcyjne, lecz także przy chęci ich wymiany na nowy model. Wada wzroku może się bowiem zmieniać w czasie, a badanie u okulisty jest w stanie precyzyjnie określić jakość naszego widzenia na dany moment. Dzięki temu możemy kupić okulary o lepiej dopasowanych parametrach, które posłużą nam zdecydowanie dłużej.

Po przeprowadzonym badaniu lekarz wypisze specjalną receptę, na której znajdą się parametry szkieł korekcyjnych. Z nią możemy udać się do optyka i zamówić okulary korekcyjne lub skorzystać z możliwości ich zakupu online. Ta druga opcja cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród osób mających różne wady wzroku z bardzo prostego powodu – w sieci znajdziemy zdecydowanie największy wybór oprawek okularowych. Pozwala to na znalezienie wśród nich idealnie dopasowanej pary, którą w dodatku kupimy zwykle w niższej cenie niż w stacjonarnych salonach optycznych.

Okulary korekcyjne

Jak wybrać najlepsze oprawki do okularów korekcyjnych?

Oprawki okularowe powinny być prawidłowo dopasowane do typu urody oraz kształtu twarzy. Przy ich wyborze warto kierować się także swoją rolą życiową – po inne oprawki sięgnie bowiem młodzież, a po inne adwokat czy prezes wielkiej firmy. W pierwszej kolejności warto określić, jaki kształt twarzy posiadamy i pamiętać o prostej zasadzie – oprawki dobieramy na zasadzie kontrastu. W praktyce więc, jeśli mamy twarz okrągłą, warto postawić na oprawki kwadratowe lub prostokątne. Jeśli natomiast nasza twarz jest bardziej zbliżona do kwadratu, wybierajmy zaokrąglone oprawki, które zrównoważą rysy i nieco złagodzą ostre linie twarzy.

Istotną kwestię stanowi także kolorystyka oprawek. Tu warto zastanowić, czy mamy raczej ciepłą, czy może bardziej chłodną urodę. Do ciepłej urody warto wybierać okulary korekcyjne z oprawkami w kolorze brązowym, złotym i żółtym, do chłodnej najlepiej będą pasowały natomiast oprawki srebrne, białe, niebieskie oraz czarne. Ważny jest także kontrast, jaki oprawki będą tworzyły z naszą urodą. Osoby o delikatnej, raczej stonowanej urodzie, nie powinny sięgać po oprawki w zbyt intensywnej kolorystyce. Na ich wybór mogą sobie natomiast z powodzeniem pozwolić osoby o kontrastowej urodzie, którą jeszcze mocniej podkreślą oprawki w wyrazistej, rzucającej się w oczy kolorystyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.