Jak wygląda proces implantacji zęba w gabinecie stomatologicznym?

Implacja zęba w gabinecie stomatologicznym

Artykuł partnera.

Utracić zęba można na skutek nieszczęśliwego wypadku lub próchnicy, która nieodwracalnie uszkodziła ząb, sprawiając, że nadaje się on tylko do usunięcia. Niestety braki w uzębieniu wiążą się z poważnymi konsekwencjami, takimi jak: problem ze zgryzem, zapadanie się kości policzkowych, intensywne bóle głowy czy większe narażenie na próchnicę pozostałych zębów. Dlatego po utracie zęba – niezależnie od jej przyczyny – powinniśmy odwiedzić dobry gabinet stomatologiczny, w którym dentysta poinformuje nas o dostępnych metodach odbudowy uzębienia, między innymi o implantach, czyli wkrętach umieszczanych w kości. Implantologia to coraz szybciej rozwijająca się dziedzina stomatologii. Uzyskany dzięki implantom efekt jest naturalny, a co ważniejsze – trwały i bezpieczny.

Czym są implanty zębowe?

Mamy kilka głównych metod odbudowy uzębienia. Część z nich to ruchome uzupełnienia, czyli częściowe lub całkowite protezy. Dobry stomatolog zwykle jednak odradza tę metodę, zwłaszcza przy utracie kilku zębów, gdyż protezy mogą wywoływać dyskomfort i nie dają nam tej wygody, którą zapewniają dobrej jakości implanty. Eksperci z gabinetu Miły Uśmiech w Warszawie najczęściej polecają i stosują właśnie tę metodę. Nie ma możliwości by pod implant dostały się resztki jedzenia, jak to się dzieje w przypadku protez, a podczas procesu implantacji dentysta nie musi szlifować sąsiadujących zębów, co ma miejsce przy zakładaniu tzw. mostów.

Proces implantacji w gabinecie stomatologicznym

Gdy już wybierzemy rekomendowany gabinet dentystyczny, w którym doświadczony chirurg szczękowo-twarzowy wykona zabieg implantacji zębów, dobrze jest się do niego dobrze przygotować. Pomoże nam w tym oczywiście wiedza na temat tego, jak taki proces w ogóle wygląda. Zanim zasiądziemy na fotelu dentystycznym, specjalista określi czy do takiego zabiegu się kwalifikujemy. W tym celu stomatolog przeprowadza szczegółowy wywiad z przyszłym pacjentem, a następnie zleca wykonanie kontrolnych badań. Jeśli wszystko jest w porządku, w kości umieszczane są implanty, najczęściej te najlepszej jakości – tytanowe. Przed rozpoczęciem zabiegu pacjentowi podaje się znieczulenie. Po kilku dniach ściąga się szwy, a następnie czeka na to, by implant zrósł się z kością, co może trwać nawet do 6 miesięcy. Ostatnim etapem jest odbudowa korony zęba, która kolorem zbliżona będzie do naturalnego odcienia naszego uzębienia. Po prawidłowo wykonanym procesie implantacji nie ma możliwości odróżnienia implantu od naturalnych zębów pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.