Jak zachować zdrowy i atrakcyjny wygląd pomimo upływających lat?

Artykuł sponsorowany.

Z wiekiem coraz trudniej zachować atrakcyjny, witalny wygląd. Proces starzenia się organizmu jest całkowicie naturalny, dlatego trudno z nim walczyć. Istnieją jednak sposoby na to, aby jak najdłużej cieszyć się młodością. Kluczowe okazuje się kompleksowe dbanie o dobry stan zdrowia, który pozwoli na zachowanie pełnej sprawności psychofizycznej oraz atrakcyjnego wyglądu do późnej starości.

Aktywność fizyczna

Korzystny wpływ aktywności fizycznej na zdrowie został wielokrotnie udowodniony. Systematyczny ruch nie musi jednak wiązać się z morderczym wysiłkiem, który zarezerwowany jest przede wszystkim dla profesjonalnych sportowców wyczynowych. Szanse na utrzymanie zdrowego i atrakcyjnego wyglądu podnosi tak naprawdę nawet umiarkowana aktywność fizyczna, nie wymagająca wystawiania na próbę wytrzymałości organizmu. Warto dużo podróżować pieszo i na rowerze, planować długie spacery w wolnym czasie czy zrezygnować z w windy na rzecz schodów. Nawet podczas ruchu o niewielkiej intensywności organizm wydziela endorfiny, które motywują do działania i uszczęśliwiają. Aktywność na świeżym powietrzu poprawia kondycję i podnosi odporność, a także wzmacnia układ oddechowy oraz sprzyja lepszemu krążeniu.

Masaż odmładzający

Systematyczny wypoczynek

Korzystnie na zachowanie młodego, atrakcyjnego wyglądu wpływa regularny wypoczynek każdego dnia. Wysypianie się to podstawa udanej regeneracji ciała i mózgu, dlatego warto zadbać o stałe pory kładzenia się spać oraz budzenia. Do najważniejszych kwestii należy nie tyle długość snu, co jego głębokość. W spokojnym zasypianiu pomóc może kilkunastominutowy wieczorny spacer, a także unikanie oglądania telewizji i wpatrywania się w ekran smartfona po zmroku. Brak snu bardzo negatywnie odbija się na zdrowiu, co przekłada się na niekorzystny wpływ na urodę. Twarz już po jednej nieprzespanej nocy wygląda na zmęczoną i nabrzmiałą, a w przypadku przewlekłej bezsenności zaczynają pojawiać się wory pod oczami, zmarszczki oraz inne oznaki przedwczesnego starzenia się skóry.

Zbilansowana i zróżnicowana dieta

Procesy starzenia się organizmu są ściśle powiązane z aktywnością wolnych rodników, dlatego dieta neutralizująca ich działanie przyczynia się do zachowania atrakcyjnego wyglądu. Kluczową rolę odgrywają antyoksydanty, które regenerują i odbudowują zniszczone komórki organizmu. Przeciwutleniacze są substancjami biologicznie aktywnymi, do których należą m.in. związki polifenolowe, fityniany, indole, izomery kwasu linolowego czy witaminy A, C i E. Związki te działają przeciwzapalnie, przeciwnowotworowo i antywirusowo, dzięki czemu chronią przed różnymi schorzeniami przyspieszającymi procesy starzenia się organizmu. W diecie anti-aging nie powinno zabraknąć warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych, a także białka pochodzącego z roślin strączkowych, ryb, jaj, ekologicznego nabiału czy dobrej jakości mięsa. Nie warto rezygnować z tłuszczy, które ułatwiają przyswajanie wielu składników i witamin. Ich dobrymi źródłami są orzechy, oliwa z oliwek czy tran.

Ćwicząca kobieta na macie

Masaże odmładzające

Korzystnie na stan skóry wpływają różne nieinwazyjne metody, takie jak specjalistyczne techniki masażu. Ich działanie opiera się na pobudzeniu naturalnych procesów fizjologicznych, które wywierają odpowiednie ciśnienie na tkankę łączną i zmuszają do pracy komórki produkujące kolagen oraz elastynę. Masaże poprawiają też funkcjonowanie układu krwionośnego oraz mobilizują do pracy tkankę tłuszczową, co pozwala na wyeliminowanie obrzęków i sprzyja usuwaniu toksyn z organizmu. Takim praktykom pielęgnacyjnym poddawać można różne części ciała, w tym również biust. Dla wielu kobiet osłabienie sprężystości i jędrności piersi jest jedną z najbardziej dotkliwych oznak starzenia się skóry. W masażach biustu wykorzystać można krem Ovashape, który wykazuje również działanie powiększające. Szczegółowy opis tego produktu dostępny jest w serwisie: https://wntt.pl/ovashape/. Innowacyjny krem Ovashape posiada specjalną formułę, która poprawia wygląd piersi bez żadnych ingerencji chirurgicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.