Jak zorganizować 50. urodziny dla rodzica?

Organizowanie 50 urodziny dla jednego z rodziców

Przygotowanie imprezy urodzinowej to ogromne wyzwanie, szczególnie jeśli jest to „okrągły” jubileusz. 50. urodziny to zaś zupełnie wyjątkowa okazja, która wymaga odpowiednio efektownej oprawy. Organizacją takiego wydarzenia najczęściej zajmują się dzieci i najbliżsi jubilata. Na co powinni zwrócić uwagę oraz jakich elementów nie może zabraknąć podczas imprezy?

Impreza urodzinowa – elementy obowiązkowe

Dobrym pomysłem na uczczenie 50. urodzin rodzica jest przygotowanie mu przyjęcia niespodzianki, na którą zaprosi się wszystkie najbliższe osoby. Takie wydarzenie można zorganizować w restauracji lub domu (wiosną lub latem warto zdecydować się na garden party). Istotne jest tu przede wszystkim zadbanie o dyskrecję – jubilat nie może się niczego domyślać! Dobrym pomysłem będzie też wysłanie gościom zaproszeń w formie papierowej, co doda całości eleganckiego charakteru. Obowiązkowym elementem imprezy urodzinowej jest oczywiście tort – nie może na nim zabraknąć dekoracyjnych świeczek z liczbą „50”. Dla uzyskania bardziej widowiskowego efektu, warto również zdecydować się na race tortowe lub zimne ognie. Ważną sprawą będzie także oprawa muzyczna, która powinna być zgodna z gustem i upodobaniami jubilata.

Dekoracje na urodziny – zastawa stołowa

Impreza nie może obyć się bez dekoracji urodzinowych, które będą nawiązywać do okazji. Muszą być one efektowne oraz podkreślać charakter imprezy. Wybierając je warto zdecydować się na określoną wersję kolorystyczną – najlepiej jeśli będą to ulubione kolory rodzica. W pierwszej kolejności, należy zadbać o dekoracje stołu. Co będzie tu najbardziej przydatne?

  • toppery do ciast i tortów (z motywem liczby „50”),
  • serwetki papierowe,
  • foremki do muffinek i pikery (zgodne z wybraną wersją kolorystyczną lub motywem),
  • papierowe talerzyki i kubeczki (przydatne szczególnie na przyjęciu ogrodowym),
  • jednorazowe sztućce i słomki.

Dekoracje na urodziny wprawią wszystkich w imprezowy nastrój oraz na pewno wzruszą rodzica.

Urodzinowe dekoracje sali – co wybrać?

Istotnym elementem przyjęcia są również dekoracje sali – zarówno w przypadku imprezy w restauracji, jak i domu czy ogrodzie. Podczas wyprawiania 50. urodzin rodzica należy jednocześnie pamiętać, że każdy element powinien ze sobą współgrać. I dlatego, urodzinowe dekoracje wiszące warto dobrać do dekoracji stołu. Dzięki temu całość będzie spójna i atrakcyjna. Jakie rodzaju dekoracje sali będą zaś dobrym pomysłem?

  • banery i girlandy urodzinowe,
  • rozety i papierowe kule,
  • lampiony (jeśli impreza odbywa się na zewnątrz),
  • balony.

Tak przygotowana impreza przypadnie do gustu wszystkim gościom, a przede wszystkim jubilatowi. Dekoracje dodadzą uroku i rangi wydarzeniu sprawiając, że na długo zostanie w pamięci wszystkich gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.