Jak zrobić lodowisko w ogrodzie?

Dzieci na lodowisku

Wielkimi krokami zbliża się zima. Wiele osób z niecierpliwością czeka na otwarcie lodowiska w ich okolicy. Jednak, aby móc skorzystać z szaleństwa na lodzie, wcale nie trzeba wydawać pieniędzy na bilety na miejskie ślizgawki! Lodowisko można zorganizować samemu w swoim ogrodzie. Nie jest to wcale bardzo drogie ani skomplikowane.

Budowa lodowiska – od czego zacząć?

Chcąc stworzyć lodowisko w swoim ogrodzie, przede wszystkim trzeba podjąć decyzję, w którym miejscu będzie ono stało i kiedy można je rozstawić. W przeciwieństwie do lodowisk na hali, takie w ogrodzie  wymagają odpowiedniej temperatury. Jeżeli na zewnątrz przed długi czas jest mróz, to znak że można rozpocząć budowę. Teren przeznaczony pod lodowisko musi być równy. Tylko w takim wypadku można się cieszyć z jego możliwości. Jeżeli w terenie będą górki, dołki i inne nierówności, trzeba je koniecznie usunąć i wyrównać.

Co jest potrzebne, żeby zbudować lodowisko?

Aby wykonać lodowisko w ogrodzie przydomowym, potrzebne jest kilka niezbędnych narzędzi i akcesoriów. Przede wszystkim trzeba mieć sznurek, słupki, śruby, nity, gwoździe, deski, młotek, folie wodoodporną, wiertarkę i śrubokręt.

Po wyznaczeniu dokładnej powierzchni lodowiska, można wykonać stelaż. Potrzebne będą do tego kołki, sznurki i deski. Przy ich pomocy, można ustawić boki lodowiska. Ważne jest to, aby deski miały ponad 20 centymetrów wysokości. Kiedy już się je odpowiednio ustawi, krawędzie można połączyć, tak aby cała konstrukcja była jak najbardziej stabilna. Kiedy stelaż będzie już gotowy, można rozłożyć na dnie folię wodoodporną. Musi ona jednak być dobrej jakości. Folia, która dziury lub zgięcia, nie spełni dobrze swojego zadania.

Folę należy odpowiednio przymocować nitami do drewnianej konstrukcji. Kolejnym krokiem jest nalanie wody. Podczas tej czynności, trzeba także zaobserwować czy folia się nie przesuwa i nie marszczy. W razie czego, trzeba ją od razu wyprostować i wygładzić.

Lodowisko w ogrodzie – o czym pamiętać?

Przede wszystkim bardzo ważna jest konserwacja lodowiska. Wszelkie nierówności powstałe na skutek jazdy na łyżwach, trzeba na bieżąco łatać i usuwać. Powierzchnia powinna być gładka i idealnie równa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.