Jaka jest dobra lokalizacja mieszkania w Łodzi?

Szukanie odpowieniej lokalizacji do kupienia mieszkania w Łodzi

Artykuł partnera.

Lokalizacja jest jednym z najważniejszych, jeżeli nie najważniejszym kryterium szukania nieruchomości. Dotyczy to zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego, zakupu oraz wynajmu. Trudno otwarcie wskazać, które dzielnice w Łodzi są szczególnie warte uwagi, ale można wyróżnić kilka kwestii związanych z położeniem mieszkań, jakie będą miały znaczenie dla większości potencjalnych klientów.

Mieszkania w Łodzi w każdej dzielnicy dostępne są nie tylko na rynku wtórnym, lecz także pierwotnym. Nie brakuje deweloperów, którzy chętnie budują kolejne inwestycje w wielu punktach jednocześnie. Bez większych problemów można również znaleźć nieruchomości z drugiej ręki zarówno w centrum miasta, jak i na obrzeżach. Różny będzie tylko koszt zakupu lub wynajmu – najwięcej zapłacimy za lokale w pobliżu głównych ulic, a nieco mniej za nowe mieszkania w Łodzi położone na uboczu. Co przesądza o atrakcyjności lokalizacji w tym mieście?

Łatwy dojazd do głównych punktów w mieście

Bardzo dobre skomunikowanie z centrum i innymi dzielnicami. Większość poszukujących nieruchomości zwraca uwagę na odległość od przystanków komunikacji miejskiej oraz liczbę odjeżdżających z tych punktów autobusów i tramwajów. Dla części potencjalnych klientów istotne jest również położenie względem stacji kolejowych. Nawet, jeżeli na co dzień poruszamy się samochodem, dostęp do transportu publicznego ma duże znaczenie.

Bliskość natury

Wiele osób jako jedno z istotnych kryteriów wyboru mieszkania podaje lokalizację w pobliżu parku lub lasu. Dlaczego? Bo bliskość takich miejsc pozwala oderwać się od zgiełku miasta i umożliwia spokojne uprawnianie sportu na świeżym powietrzu – często w parkach spotyka się siłownie zewnętrzne czy boiska. Poza tym niewielka odległość od terenów zielonych to zaleta wtedy, gdy ma się psa – jest gdzie się wybrać na dłuższy spacer – lub dzieci, które mogą skorzystać z lokalnych placów zabaw i bezpiecznie pobiegać po trawie.

Nowe mieszkanie

Szukasz mieszkania od developera w Łodzi? Sprawdź dostępność lokali w inwestycji Nad Jasieniem: https://nadjasieniem.pl

Niewielka odległość od infrastruktury

Poza tym dobra lokalizacja oznacza także umiejscowienie w pobliżu infrastruktury niezbędnej do spokojnego życia. W tym wypadku chodzi o niewielką odległość od sklepów – zarówno lokalnych sklepików, jak i dużych sieciowych marketów, restauracji, aptek, bankomatów, żłobków, przedszkoli i szkół, przychodni lekarskich, obiektów sportowych oraz placówek pocztowych i paczkomatów. To, jakie dokładnie udogodnienia będą miały najistotniejsze znaczenie, jest kwestią indywidualną. Niewątpliwie jednak potencjalni klienci wysoko oceniają położenie mieszkania kilkaset metrów od podstawowej infrastruktury miejskiej.

Poza strefą płatnego parkowania

W przypadku dużych polskich miast poszukujący nieruchomości doceniają również lokalizację poza strefą płatnego parkowania, nawet, gdy sami wykupują miejsce postojowe na terenie inwestycji. Nigdy nie wiadomo, kiedy okaże się, że potrzebny jest drugi samochód, który także trzeba będzie gdzieś parkować ani kiedy zmotoryzowani goście przyjadą z krótką lub dłuższą wizytą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.