Kominek gazowy czy piec wolnostojący? Porównujemy!

Rozpalony kominek w domu jednorodzinnym

Artykuł partnera.

Tradycyjny kominek wyróżnia się przede wszystkim swoją estetyką. Widok płonącego drewna i ciepło wydobywające się zza szyby to coś, co hipnotyzuje i sprawia, że możemy liczyć na efektywny odpoczynek. Nie zawsze jednak tradycyjny kominek jest możliwy do instalacji, a i wielu użytkowników rezygnuje z tej opcji ze względu na koszty oraz zabrudzenia, z którymi trzeba się mierzyć.

Na rynku istnieje sporo alternatyw, a wśród nich kominki gazowe oraz piece wolnostojące. Na które rozwiązanie lepiej postawić? Porównujemy zalety i wady obydwu.

Kominek gazowy – efektywne i ekologiczne źródło ciepła

Kominki gazowe zachwycają nie tylko swoją estetyką. Przede wszystkim należą do efektywnych oraz ekologicznych źródeł ciepła. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie tradycyjny kominek nie może być zainstalowany bądź użytkownicy rezygnują z niego ze względu na problematyczny i kosztowny montaż.

Niepodważalną zaletą kominków gazowych jest łatwość utrzymania ich w czystości. Nie ma bowiem potrzeby składowania opału, a ponadto korzystanie z tej konstrukcji kominka wyklucza zabrudzenia szyby sadzą. Tego typu kominki można znaleźć w sklepie TrendKominki.pl.

Montaż jest stosunkowo prosty i nie sprawia większych problemów. Taki kominek można zainstalować praktycznie w dowolnym miejscu, o ile możliwe jest zadbanie o odpowiednią wentylację. Mamy zatem możliwość korzystania z komfortowego w użytkowaniu kominka. Co z wadami?

Trzeba mieć na uwadze fakt, że to wciąż konstrukcja wymagająca dobrej wentylacji, a do tego nie obejdzie się bez korzystania z instalacji gazowej. Dla wielu osób estetyka, która jest imitacją drewna, to jednak zbyt mało. Nie każdy poczuje ten efekt ciepła domowego ogniska, na którym najbardziej mu zależy.

Kominkowe piece wolnostojące – ciekawa alternatywa

Do ciekawej alternatywy w stosunku do tradycyjnego kominka należy wersja wolnostojąca. Piece kominkowe czy też kozy wolnostojące są niezwykle estetyczne i dostępne w różnych wersjach, dlatego bardzo łatwo dopasować je do aranżacji wnętrza.

Wolnostojące kominki zajmują niewiele miejsca, są proste w montażu, a ich eksploatacja nie sprawia problemów domownikom. Warto również wspomnieć, że sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania tradycyjnego kominka. Tego typu piece szybko się nagrzewają i również nie sprawiają problemów podczas utrzymania w czystości.

Z minusów wymienia się fakt, że zaoferują ciepło w tym pomieszczeniu, w którym zostały zainstalowane. Jako dodatkowe źródło grzewcze są świetnym wyborem, ale jako główne już niekoniecznie. Mają również mniejszą moc niż tradycyjne wkłady kominkowe.

Porównajmy zalety i wady oraz możliwości zastosowania obu rozwiązań. Sprawdźmy, co sprawdzi się w zależności od aranżacji wybranego pomieszczenia, w którym ma zagościć kominek. Porad na temat urządzania można szukać na stronie http://pt-wnetrza.pl/. Zestawmy wszystkie najważniejsze informacje, by dobrać jak najlepsze rozwiązanie i cieszyć się domowym ciepłem – tym metaforycznym i bezpośrednim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.