Redakcja

Sabina Rokita

Z wykształcenia dziennikarka – absolwentka Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie o specjalnościach Medialnej i Public Relations.
Ukończyła także studia magisterskie na kierunku prawno-menedżerskim Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie.

Moje zainteresowania zawodowe związane są z szeroko rozumianym marketingiem, PR, Social Mediami, prawem oraz komunikacją interpersonalną.
W wolnych chwilach uwielbiam gotować i uprawiać sport. Bardzo interesuje się sferą emocjonalna człowieka, czym zresztą chętnie dzielę się w swoich publikacjach.

Monika C.

Absolwentka Inżynierii Rolnictwa na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Jestem redaktorem tekstów na portale związane z tematyką domu i rodziny. Szczególnie interesuje mnie wpływ przyrody na człowieka.

Moją pasją są ogrody. W swoim ogrodzie spędzam bardzo dużo czasu, aczkolwiek rzadko w nim odpoczywam. To moje laboratorium doświadczalne i najlepszy reduktor stresu, jaki sobie mogłam tylko wymarzyć.

Miłosz Sanecki

Absolwent kierunku Psychologia Ekonomiczna.
Tworzę artykuły z zakresu ekonomii, finansów i psychologii. Szczególnie interesują mnie zagadnienia związane z inteligencją emocjonalną w podejmowaniu decyzji finansowych.
W wolnych chwilach zajmuję się fotografią, bieganiem i chodzeniem po górach.

Monika Sroka-Ossowska

Magister psychologii (specjalność: psychologia kliniczna i neuropsychologia, WPiP UMCS w Lublinie); ukończyła Studium Pedagogiczne (WSPA w Lublinie), Studium Psychologii Sądowej (DCP we Wrocławiu), Kurs Mediatora Sądowego (OK-M w Lublinie), szereg specjalistycznych szkoleń w obszarze dziecka i rodziny, przemocy, uzależnień, interwencji kryzysowej.
Specjalista w zakresie diagnozy i wsparcia psychologicznego dziecka, rodziny oraz nieletnich. Mam kilkuletnie doświadczenie w opiniowaniu na zlecenie Sądów w sprawach opiekuńczych, rozwodowych, o demoralizację (ROD-K, OZSS). Obecnie jestem związana zawodowo z Ośrodkiem Adopcyjnym. Pracowałam z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, przejawiającymi trudności w funkcjonowaniu emocjonalno-społecznym, zagrożonymi niedostosowaniem społecznym. Prowadzę konsultacje psychologiczne online (Avigon.pl).

Główne obszary moich zainteresowań zawodowych: rodzina w kryzysie, zaburzenia więzi, trudności wychowawcze, samotne rodzicielstwo, adopcja, zaburzenia emocjonalne, zaburzenia odżywiania. psychopatologia społeczna (w tym przemoc, uzależnienia), ekspertyzy sądowo-psychologiczne.

Czas wolny najchętniej spędzam z rodziną, albo dobrym kryminałem i filiżanką kawy.

Katarzyna Dembe

Ukończyła psychologię kliniczno – sądową oraz doradztwo zawodowe. Zawodowo związana jest ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie, gdzie prowadzi diagnozę oraz terapię pacjentów na Oddziale Urologii i Urologii Onkologicznej. Współpracuje także ze Szpitalem im. Ludwika Rydygiera, a dokładnie z Oddziałem Chirurgii Twarzowo-Szczękowej oraz Oddziałem Oparzeń.

Zawodowo interesuje się psychoonkologią, neuropsychologią, HR.

Z pasją rozwija talent literacki, w wolnych chwilach projektuje mieszkania oraz biżuterię. Autor poradnika dla pacjentów onkologicznych pt. “Oblicza choroby nowotworowej. Poradnik dla pacjentów z nowotworami układu moczowo-płciowego oraz dla ich rodzin lub opiekunów”.

Renata Pająkowska-Rożen

Ukończyłam kulturoznawstwo i psychologię.

Jestem psychologiem, psychoterapeutą, terapeutą i trenerem. Posiadam europejski certyfikat EuroPsy. W nurcie integracyjnym prowadzę terapię indywidualną, rodzinną i par, od kilku lat również online. Od wielu lat pracuję z osobami LGBT.

Żyję intensywnie – dużo pracuję, ale też intensywnie wypoczywam. Dzięki temu utrzymuję równowagę w swoim życiu. Jestem zwolenniczką podejścia less is more (hasło Miesa van der Rohe). Dużo czytam, głównie biografię i historię sztuki, sporo oglądam, jestem fanką polskiej szkoły filmowej. Moi synowie mówią o mnie, że jestem feministką.

Na stronie Odzyskaj.eu prowadzę swój cykl artykułów pt. “Psycholog w Wielkim Mieście”. Poruszam w nim szereg istotnych tematów, związanych ze sferą psychologiczną człowieka. Posiadam także konto na Instagramie o tym samy tytule. Zachęcam gorąco wszystkich do obserwowania – https://www.instagram.com/psycholog_w_wielkim_miescie/.

Elżbieta Bulik

Po skończonych studiach historycznych i polonistycznych nie znalazłam odpowiedzi na żadne z zadawanych sobie pytań. A szukałam nieustannie. Dopiero, kolejne kierunki – psychologia oraz psychoterapia psychoanalityczna, przyniosły rozwiązanie dylematu. Okazało się, że wszystkie odpowiedzi są od zawsze w każdym z nas. Wystarczy tylko zajrzeć w siebie. We własną nieświadomość. Tam jest WSZECH-ŚWIAT-ŁO. Nieświadomość – to moja fascynacja. Podobnie jak – słowa. Nieświadomość i słowa, które zawsze stają się ciałem… Oto cała prawda o człowieku.

Dlatego uwielbiam nurkować w ludzkiej nieświadomości. Zazwyczaj nie ma to nic wspólnego z wakacyjnym nurkowaniem w egzotycznych wodach, wśród bajecznie kolorowych rybek, przeciwnie – to pławienie się w odmętach ludzkich, życiowych bolączek lub pluskanie się w topieli błahostek. Ale jakie to ekscytujące! Niemal jak oksytocyna.

Sebastian Popek

Sebastian Popek

To było jakoś dwadzieścia kilka lat temu, kiedy rodzice dali mi na imię Sebastian i tak już zostało😊 Ukończyłem studia psychologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
W pracy i w codzienności zależy mi na tym, aby podnosić satysfakcję z życia osobom, które dane mi będzie spotkać, dzielić się energią, służyć wiedzą, doświadczeniem i radą.
W tekstach mojego autorstwa przeczytacie o różnych konstruktach psychologicznych mieszących się w obszarze moich zainteresowań m.in. o rozwoju, świadomości, ocenie, percepcji.
Uważam, że każdy z nas jest wartością, pozostaje się tym tylko dzielić. Czas spędzony z innymi jest bezcenny <3. Prywatnie- jednym z moich marzeń jest nauczenie się i surfowanie.

Viktoriia Bryk

Viktoriia Bryk

Magister Psychologii – absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Zawodowo jestem związana z liniami lotniczymi, wspierając i współpracując z personelem pokładowym w sytuacjach standardowych oraz kryzysowych. Jedną z podstaw naszego istnienia jest integracja międzyosobowa, dlatego główne obszary moich zainteresowań zawodowych to komunikacja i relacje międzyludzkie (biznesowe zarówno jak i osobowe).

Wolne chwile spędzam aktywnie, uprawiam dużo sportu, często podróżuje oraz regularnie staram się wychodzić ze swojej strefy komfortu. Uważam, że prawdziwy rozwój osobisty zaczyna się poza granicami miejsc i doświadczeń gdzie czuje się pewnie.

Formularz kontaktowy