Kwiaty na walentynki jak nuty każdej emocji

Kobieta z bukietem kwiatów

Walentynki na dobre wpisały się w polski kalendarz dni, na które czekamy z utęsknieniem. W środku zimowej aury, 14 lutego miłość topi największy lód, a cały świat błyszczy milionem ciepłych barw nasyconych miłością i namiętnością. Ilu zakochanych, tyle pomysłów na spędzenie tego wyjątkowego dnia, ale zawsze w scenariuszu napisanym dla tej jedynej, ukochanej osoby pojawiają się kwiaty na walentynki. Delikatne w swojej naturze z misternie ułożonymi płatkami, w których zapisane są niejednokrotnie skrzętnie skrywane uczucia dotykają serca i umysłu, oszałamiają swoim pięknem i przepięknym, wyrafinowanym zapachem. Słowem – są nieodłącznym elementem dnia, w którym króluje miłość, niezależnie od tego, czy kocha się skrycie, czy od wielu lat, lub też czy jest się wspólnie na romantycznej kolacji, czy los sprawił, że kochające się osoby są od siebie daleko.

Kwiaty powiedzą, co czujesz!

Wybierając kwiaty dla ukochanej osoby chcemy, by sprawiły one nie tylko przyjemność, ale zbudowały nastrój i przekazały całe pokłady emocji płynących prosto z serca. Walentynkowe kwiaty powinny być szczególne dopasowane do obdarowywanej osoby i wyrażanych uczuć, stąd zanim zdecydujemy się na królową gorącej miłości – czerwoną różę – poznajmy przesłanie innych kwiatów. W dawnych czasach – jakże naznaczonych szarmancją i taktem – symbolika kwiatów miała szczególne znaczenie. Zawoalowane w nich uczucia mogły wypłynąć nie narażając się na odrzucenie – bo któż odmówiłby kwiatom! Zamawiając kwiaty na walentynki warto skorzystać z naturalnego zabarwienia emocjonalnego poszczególnych kwiatów i skomponować z nich prawdziwą symfonię na cześć miłości, radości, namiętności, zakochania i wierności. Dość powiedzieć, że w XIX wieku napisano specjalny słownik odkrywający emocjonalną mowę kwiatów, a także sposoby przyjmowania bukietów, które będą wskazywały na aprobatę zalotów lub ich odrzucenie.

Przekaz kwiatów

Chcąc skraść niedostępne do tej pory serce, lub potwierdzić wieloletnią miłość warto skomponować bukiet, który będzie czymś więcej niż tylko kwiatową kompozycją na wyjątkową okazję. Poznajcie więc kwiaty, którymi wyrazicie swoje uczucia, oto one:

  • frezje symbolizują wielki szacunek i zachwyt, ale są też zaproszeniem do flirtu
  • tulipany ( oprócz czerwonych) pozwalają pokazać uczucie radości z bliskości drugiej osoby, szacunek
  • tulipany czerwone mówią „kocham cię” z wielką delikatnością
  • lilie symbolizują czystość myśli i poważne zamiary wobec ukochanej osoby
  • goździki i gerbery wyrażają podziw i wielkie uznanie dla wybranki serca
  • fiołki są kwiatami odpowiednimi dla skrywanej miłości, w ich płatkach kryje się ciche wyznanie tego, co dotychczas było skrzętnie schowane
  • storczyki to kwintesencja zmysłowości, doskonałości i fascynacji
  • róże to miłość w wielu odsłonach

Oczywiście oprócz kwiatów istotna jest ich kolorystyka. W Walentynki unikajmy jednak żółtych, oznaczających zazdrość i nieufność oraz fioletowych nasyconych żalem i smutkiem kwiatów.

Misterna kompozycja

Uczucia wymagają specjalnej, eleganckiej oprawy, w której każdy element będzie wprost magiczną częścią całości. Bukiety wykonane przez profesjonalnych florystów są jak poemat noblisty, który wie jak dotrzeć do każdego serca, niezależnie od tego, gdzie owe serce się aktualnie znajduje. Korzystając z możliwości internetowych kwiaciarni można zaskoczyć ukochaną osobę nawet jeśli Walentynki spędza się osobno. Według opinii klientów kwiaty-prezenty.pl są firmą, która uzyskała najwyższe oceny – planując zakup kwiatów na dzień zakochanych warto tam zajrzeć i wybrać nietuzinkowy i wspaniały bukiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.