Lakier hybrydowy vs żelowy – co wybrać?

Kobieta ma czerwone paznokcie hybrydowe

Idealne paznokcie to wizytówka, ale także powód do radości. Nie każda z nas może się nimi cieszyć naturalnie, a obecnie, dzięki pomocy kosmetyczek, jesteśmy w stanie „zbudować je” od początku i zabarwić pięknym lakierem. Tylko co wybrać? Hybrydę czy żel?

Hybryda i żel – sposób nakładania

To jedna z najważniejszych różnic pomiędzy tymi dwoma metodami ozdabiania paznokci. Lakier hybrydowy właściwie niewiele różni się od lakierów tradycyjnych. Różnicą jest to, iż musi być utrwalony w specjalnej lampie UV. Tylko tyle. Każda z nas jest w stanie pomalować paznokcie hybrydą, a następnie włożyć ręce do lampy. Z żelem jest już trochę trudniej. Ta metoda pozwala nie tylko na ozdobienie paznokcia, ale wręcz zbudowanie go od podstaw. Jeśli masz nieatrakcyjną płytkę bądź nie lubisz jej kształtu, paznokcie pękają i są kruche, to żel pomoże Ci stworzyć taki paznokieć, jaki będzie Ci się podobać. Ale! No właśnie, zawsze jest jakieś ale. To wcale nie takie proste, jak się wydaje. Stworzenie idealnej linii C bywa kłopotliwe nawet dla profesjonalistek. Zrobienie żeli samodzielnie może więc skończyć się naprawdę źle.

Hybryda i żel – zdejmowanie

Tu również różnice są naprawdę duże. Lakier hybrydowy nigdy nie jest odświeżany – po prostu się go zdejmuje. Zmywacz do hybryd działa świetnie, choć bardziej wprawione osoby mogą skorzystać z frezarki. To prosty zabieg, po którym od razu można pomalować paznokcie na nowo. Oczywiście hybrydą. Żel natomiast jest najczęściej nadbudowywany. Oznacza to, że kosmetyczka modeluje żel w odrośniętej części paznokcia, by uzupełnić ubytek. Jeśli jednak chcesz pozbyć się żelu, ta procedura jest dość kłopotliwa dla płytki. Konieczna będzie wtedy regeneracja, gdyż paznokieć stanie się łamliwy i miękki.

Co wybrać?

Obie metody są trwałe i doskonale ozdabiają paznokcie. Wybór zależy więc tak naprawdę od tego, jakie są Twoje potrzeby. Jeśli oczekujesz wyłącznie koloru i trwałości, sięgnij po hybrydę. Gdy chcesz zmienić całą płytkę paznokcia, żel będzie dla Ciebie dużo lepszym rozwiązaniem.

Niezależnie od tego, co wybierzesz, z pewnością Twoje dłonie będą prezentować się pięknie. Pamiętaj, by dbać nie tylko o wygląd paznokci, ale również o całą skórę. Nie zapominaj o codzienny kremowaniu dłoni i okazjonalnym peelingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.