Jak wykonać łatwe kompozycje z kwiatami sztucznymi

Za pomocą sztucznych kwiatów można dodać koloru do kompozycji. Także lepiej je wybrać jeśli układamy stroik przeznaczony na dłuższą ekspozycję. Wtedy ominie nas obawa o to czy dotrwa do końca fety.

Aranżacja stołu

Jeśli wykonujemy stroiki na stół warto zorientować się jaką przestrzeń możemy nań przeznaczyć. Jakkolwiek wybierzemy, zwartą czy przestrzenną, powinna ona spełniać kilka ważnych kryteriów:

  • dopasowana do stołu, wnętrza, okoliczności;
  • kwiaty nie mogą przeszkadzać w rozmowie gościom;
  • nie może zabierać większości przestrzeni na stole.

Każdorazowo komponując aranżacje na stół warto przeglądnąć oferty jakie ma importer kwiatów sztucznych. Tam najprędzej dostaniemy zarówno nowości jak i dekoracje jeszcze przed startem sezonu.

Wzniesione kompozycje

Tego rodzaju układy komponuje się w naczyniach wąskich i wysokich. Kwiaty i różne dodatki tworzą zwartą albo luźno zwartą kompozycję powyżej głów siedzących przy stole osób. W tym przypadku stosuje się dużo długich dodatków nie tylko w postaci kwiatów ale także traw czy liści. Obie części góra i dół musza być proporcjonalne. Dlatego warto pomiędzy wysokimi kompozycjami dla przeciwwagi postawić niskie tak do 30 cm wysokości dopasowane dekoracje.

Kompozycje podłużne

Te z kolei zabierają przestrzeń wzdłuż stołu, idealne są na długie i dość szerokie stoły. Podstawą, gdzie mocujemy kwiaty i dodatki mogą być doniczki, drewniane skrzynki czy nawet kłody drewniane. W bardziej eleganckich wnętrzach należy wykonać je na podstawie, którą możemy zakryć roślinami. Szczególnie pięknie prezentuje się z drewno z kolorowymi większymi kwiatami jak tulipany czy hiacynty. Takie kwiaty i dodatki do nich jak sztuczny mech są do zdobycia w hurtowni sztucznych kwiatów.

Stroiki niskie i minimalizm

Klasykiem jest tu misa średniej wielkości przybrana kwiatami. Taki stroik jest dość zwarty, elegancki i bardzo prosty w wykonaniu. Do tego rodzaju kompozycji zaliczymy też różnego rodzaju doniczki z małymi kwiatkami na przykład prymulki czy hiacynty.

Minimalizm

Styl minimalistyczny wszedł do wystroju wnętrz i nie ominął kwiatów i kompozycji. W tym wypadku jest on egzekwowany przez jedno kolorowe kompozycje czy nawet pojedyncze kwiaty w prostych flakonach. Na pewno wiodącym elementem będą tu szklane naczynia, które do tego stylu pasują idealnie.

W ozdabianiu stołu kwiatami zawsze trzeba mieć na uwadze, że są one tylko dodatkiem dekoracyjnym. Główną rolę grają tu potrawy. Kompozycje nie powinny zasłaniać do nich dostępu jak też nie stanowić bariery w kontaktach miedzy gośćmi.

Artykuł powstał we współpracy z hurtownią kwiatów sztucznych Bomm.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.