LEGO® nie tylko dla dzieci. 3 najciekawsze zestawy klocków dla dorosłych

Ludzie siedzący przy stole nad wielką kartką z długopisami

Artykuł sponsorowany.

Myślisz sobie, że LEGO® to zwykłe zabawki dla dzieciaków? Z pewnością świetnie sprawdzają się jako rozrywka dla najmłodszych, ale możesz się zdziwić, jak wielu dorosłych szaleje na punkcie tych klocków. Z jednej strony mamy do czynienia z kolekcjonerami z prawdziwego zdarzenia, którzy nie wyobrażają sobie odpuścić jakiegokolwiek zestawu z ulubionej serii (np. LEGO® Star Wars). Z drugiej strony – dla dorosłych twórców to niejednokrotnie prawdziwa pasja polegająca na projektowaniu niezwykłych konstrukcji. Dla jednych i drugich publikujemy listę 3 najciekawszych zestawów, z którymi dzieci raczej sobie nie poradzą.

  • LEGO® Ideas – Domek Na Drzewie

Bardzo wiele zestawów klocków skierowanych do dorosłego odbiorcy to projekty LEGO® Ideas. Są w końcu tworzone przez domorosłych konstruktorów, którzy dzieciństwo mają już dawno za sobą. Bardzo często składają się z niemal 3 tysięcy elementów, co sprawia, że ich składanie stanowi nie lada wyzwanie i wymaga sporych nakładów czasu. Tak jest w przypadku Domku Na Drzewie – oryginalnego projektu, który zachwyca złożonością i kreatywnością. Przyznaj, że marzy Ci się jego budowa, niezależnie od tego, ile masz lat…

  • LEGO® Harry Potter – Zamek Hogwart

Harry Potter może kojarzyć Ci się z dziecięcą franczyzą, ale nie zapominaj, że dzieci, które w podstawówce jako pierwsze przeżywały przygody Młodego Czarodzieja, dziś mają po 30 lat! Sentyment to więc pierwszy powód przemawiający na korzyść zestawu Zamek Hogwart. Drugi to… ponad 6 tysięcy elementów! Wyobraź sobie, jakim wyzwaniem jest ułożenie tej konstrukcji. Ile to godzin wspaniałej zabawy! A kiedy wreszcie skończysz budowę, będziesz mieć na własność interaktywną makietę miejsca, które niejedno dziecko chciałoby nazywać swoim domem.

  • LEGO® Star Wars – Sokół Millenium

Jeśli nie jesteś fanem Harry’ego Pottera, może bliższe Twoim gustom jest uniwersum „Gwiezdnych Wojen”? Nawet jeśli nie, trudno będzie Ci się oprzeć pokusie budowy własnego Sokoła Millenium. Ten projekt poraża wręcz bogactwem detali i złożonością. Nic dziwnego – do jego realizacji wykorzystuje się aż 7,5 tysiąca klocków! Trzeba przyznać, że efekt jest rozbrajający. Sama budowa tej wyjątkowej konstrukcji to gwarancja niesamowitej zabawy. A fakt postawienia jej na półce jako ozdobnego, kolekcjonerskiego artefaktu jest absolutnie nie do przebicia. Ciekawe, ilu Twoich znajomych nie potrafiłoby się przyznać do tego, jak bardzo Ci zazdrości.

To zaledwie 3 zestawy LEGO® przeznaczone dla dorosłych – na rynku znajdziesz ich znacznie więcej! Rozejrzyj się na przykład po sklepie salonklockow.pl i wybierz coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.