Małe czy duże kino, które wybrać?

Bilety do kina

Kiedy planujemy wyjście do kina mamy zazwyczaj wcześniej kilka ustaleń, od tego kto dokładnie idzie, po decyzje na jaki film. Kiedy już przebrniemy przez repertuar okazuje się, że to nie koniec dylematów. Jedni wolą małe kina kameralne, inni uznają oglądanie filmów tylko w ogromnych salach.

Komfort przede wszystkim

Zawsze na początek zwracam uwagę na siedzenia w kinie. Wbrew pozorom miękki fotel nie wszędzie jest taki sam. Chodzi też o ergonomię. Wygodne, dobrze dopasowane siedzenie ma ogromny wpływ na komfort podczas oglądaniu filmu. Kiedy podziwiamy lot przez gwiazdy w miękkim fotelu, o wiele łatwiej jest wczuć się w klimat statku Entereprise.

Jakość dźwięku i obrazu w kinie

Nie tylko wielkość ekranu się liczy. Także jakość wyświetlanego obrazu ma duże znaczenie. Bardzo się traci na efektach specjalnych przy kiepskim obrazie.

Drugim też ważnym kryterium jest nagłośnienie. Kina z wiadomego względu dbają o odpowiednią akustykę sali, ale stary sprzęt potrafi czasem zrobić ze świetnego filmu krwawe żniwa.

To są podstawowe, takie wręcz techniczne kryteria, które wpływają na komfort oglądania.

Kiedy wybrać kameralne kino

Preferencje jeśli chodzi o klimat w kinie jak i wielkość sali i ekranów są różne. Wszystko zależy od osobistych preferencji. Jednak jest pewien repertuar, który lepiej oglądać w kameralnym małym kinie. Są to na pewno wszystkiego rodzaju romantyczne produkcje. O wiele przyjemniej jest oglądać komedie romantyczną w przytulnym i kameralnym wnętrzu niż w dużej przestrzeni.

Wieczór we dwoje

W kameralnym kinie jest całkiem inna atmosfera, która sprawia, że naturalnie szukamy kontaktu z drugą osobą. Dlatego będą one o wiele lepszym wyborem na romantyczny wieczór z drugą połówką niż ogromne, pełne blichtru i wesołej zabawy duże sale kinowe.

Kino z ogromną salą

Jest dobrym wyborem kiedy razem z grupką znajomych szukamy świetnej zabawy i wybór padł właśnie na jakiś film akcji. W takich kinach bez problemu znajdzie się miejsce dla wszystkich blisko siebie. Poza tym feeria zabawy w większej sali jest mniej drażniąca niż w małym kinie.

Wyjście ze znajomymi

Na większej sali mamy o wiele większą możliwość manewru jeśli chodzi o wybór miejsca do siedzenia. Możemy wybrać oprócz pierwszych rzędów także te w większej odległości od ekranu. Co przy pewnych obrazach daje naprawdę dobry efekt.

Jeśli chodzi o kino w 3D to najlepiej się je ogląda w odległości około 4-7 rzędów od ekranu więc wielkość nie ma w nim dużo do rzeczy. Chodzi o objęcie całości perspektywy. Inna sprawa jeśli chodzi o okulary jakie dostajemy. Zawsze sprawdźmy czy nie mają rys, które naprawdę psują efekt przy najlepszych akcjach.

Artykuł pomogło zredagować Kino we Wrocławiu OH KINO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.