Marmur w łazience – czy warto wybrać marmurowe blaty łazienkowe na wymiar?

Zamontowane blaty marmurowe w łazience na wymiar

Marmur jest bez wątpienia jednym z najbardziej luksusowych i prestiżowych kamieni naturalnych. Posiada szerokie spektrum zastosowań – wykonuje się z niego dekoracje, parapety wewnętrzne, schody, posadzki, a także blaty łazienkowe na wymiar. Marmur posiada unikalne właściwości dekoracyjne oraz przepięknie uzupełnia wystrój wnętrza. Warto jednak mieć świadomość, że jest to dość delikatny i wrażliwy surowiec. Decydując się na wykonanie z niego blatów łazienkowych, należy więc wiedzieć, jak odpowiednio o nie zadbać.

Dlaczego warto wybrać blaty łazienkowe na wymiar z marmuru?

Marmur jest skałą metamorficzną powstającą w wyniku przeobrażenia wapieni lub dolomitów. Jego unikalne właściwości dekoracyjne były doceniane już w starożytności. Dziś marmur jest natomiast uznawany za jeden z najbardziej luksusowych materiałów budowlanych. Posiada piękną, klasyczną kolorystykę oraz elegancką estetykę, która przepięknie wpisuje się we współczesne trendy aranżacji domowych wnętrz. Jednym z najpopularniejszych obecnie zastosowań marmuru są blaty łazienkowe na wymiar.

Marmur jest kamieniem na tyle uniwersalnym pod względem estetycznym, że sprawdzi się zarówno w nowoczesnych łazienkach, jak i pomieszczeniach urządzonych w tradycyjnym stylu. Jest kamieniem plastycznym i łatwym w obróbce, co pozwala na stworzenie na jego bazie dowolnych kształtów i rozmiarów blatów. Jako naturalny surowiec, jest przyjazny dla człowieka oraz bezpieczny dla zdrowia. Występuje w szerokiej palecie kolorystycznej, którą można dostosować do estetyki łazienki oraz wizji jej właściciela. Ze względu na swój naturalny charakter, blaty marmurowe są rozwiązaniem ekologicznym i przyjaznym naturze. Pozwalają wprowadzić do wnętrza naturalny klimat i wysokie walory estetyczne.

Marmu w łazience

Czy marmur jest rzeczywiście tak problematyczny w użytkowaniu?

Wiele osób waha się przed wyborem marmuru do łazienki, obawiając się, że kamień ten w wymagającej roli blatów nie sprawdzi się na dłuższą metę. Obawy te są w pewnym sensie uzasadnione – marmur jest bowiem kamieniem stosunkowo miękkim, delikatnym i podatnym na uszkodzenia mechaniczne. Między innymi z tego powodu nie poleca się go do kuchni, gdzie szybko uległby zniszczeniu, a jego estetyka znacznemu pogorszeniu. W przypadku blatów łazienkowych sprawa wygląda jednak nieco inaczej – są one dużo mniej intensywniej użytkowane niż blaty kuchenne, przez co marmur jak najbardziej się na nie nadaje.

Decydując się na marmurowe blaty łazienkowe na wymiar, należy jednak wiedzieć, jak i nie prawidłowo dbać. Jest to bardzo istotne, jeśli zależy nam, aby blaty zachowały swoją estetykę przez cały okres ich użytkowania. Ważnym elementem dbania o marmur jest jego regularna impregnacja – zapobiega ona chłonięciu przez kamień wody oraz chroni przed powstawaniem plam i przebarwień. Blaty marmurowe należy także regularnie czyścić za pomocą wody lub delikatnego detergentu przeznaczonego do pielęgnacji marmuru. Wszelkie zabrudzenia oraz wodę warto od razu usuwać. Te drobne, rutynowe czynności pozwolą cieszyć się pięknymi, estetycznymi blatami, które w dobrym stanie będą towarzyszyły nam przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.