Masaż dla dwojga – co musicie o nim wiedzieć, zanim się na niego zdecydujecie?

Masaż dla dwojga w salonie masażu

Masaż dla dwojga, znany również jako masaż dla par, jest coraz chętniej wybierany przez liczne grono Polaków. Co jednak warto wiedzieć o tym rodzaju masażu, czy są jakieś zasady, o których warto pamiętać i jak sprawić, by dla dwóch osób było to niezapomniane przeżycie? Na te, ale i inne pytania, odpowiadamy w poniższym materiale.

Czym jest masaż dla dwojga?

Masaż ten niewiele różni się od klasycznego masażu. Zazwyczaj jest on wykonywany w miejscach do tego przeznaczonych, jak SPA czy salony masażu a podczas niego mogą pojawić się kadzidełka, czy odpowiednia, relaksująca muzyka. Dwie osoby są masowane na osobnych łózkach, przez dwóch osobnych masażystów, jednak przebywają one w tym samym pomieszczeniu, dzięki czemu doświadczają masażu wspólnie, we własnej obecności.

Masaże dla dwojga często są wybierane jako rodzaj prezentu dla osób, z którymi jesteśmy naprawdę bardzo blisko.

Ile kosztuje masaż dla dwojga?

Podobnie jak w przypadku standardowych masaży, ceny mogą się od siebie różnic naprawdę diametralnie. Nie będą one zapewne niższe, niż 300 zł, jednak mogą wynosić nawet kilka razy więcej. Wszystko będzie zależało od miejsca, gdzie chcemy zdecydować się na masaż, doświadczenia osób, które będą go wykonywać, ale również rodzaju masażu, na który się zdecydujemy.

Jeżeli miejsce, gdzie masaż gdzie się odbywał, jest klimatyczne, naprawdę znakomicie wyposażone, a dodatkowo zatrudnia osoby z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem, nie może dziwić, że w tym przypadku ceny znacząco przebiją wspomnianą wcześniej kwotę 300 zł.

Kobietna na masażu

Czy masaż dla dwojga zawiera coś więcej, niż sam masaż?

Wszystko zależy od miejsca, w którym masaż będzie wykonywany. Zdarza się jednak, że osoby, które zapisują się na taki masaż, mają np. darmowy dostęp do sauny. Wszystko zależy jednak od konkretnego miejsca, gdzie masaż ma się odbywać – nie należy rozumieć tego jako standard. Należy również pamiętać, że w praktyce ciężko oczekiwać czegoś zupełnie za darmo, dlatego to, co jest nam za darmo oferowane, często jest po prostu wliczone w cenę usługi. Dlatego ceny w takich miejscach – z dodatkowymi opcjami, z których możemy, ale nie musimy korzystać – są zazwyczaj przynajmniej odrobinę wyższe, niż w innych, gdzie decydujemy się na sam masaż dla par.

Wybór masażu dla dwojga

Pomimo tego, że masaż będzie odbywał się w tym samym pomieszczeniu, obie osoby mogą zdecydować się na zupełnie inny masaż. Co ważne, należy to uwzględnić w momencie kupowania czy to samego masażu, czy np. vouchera prezentowego na taki masaż, by nie okazało się, ze takiej opcji nie ma lub obie osoby od razu zostały zapisane na konkretny rodzaj masażu i np. osoba obdarowana nie ma szans wybrać dla siebie czegoś innego.

Kiedy wybiera się masaże dla siebie, warto oczywiście celować w taki, które będą trwały podobną ilość czasu. Dodatkowo zdecydowanie się na takie same lub podobne masaże sprawi, że każda z osób będzie przeżywała w niemal tej samej chwili coś podobnego, co może być naprawdę znakomitym uczuciem. Faktem jest jednak, że różnimy się od siebie, więc nie ma niczego złego w tym, że każda z osób zdecyduje się na taki masaż, który jest najbardziej do niej dopasowany i sprawia jej po prostu najwięcej przyjemności.

Czy podczas masażu dla dwojga można rozmawiać?

Jak najbardziej jest to możliwe, jednak często jest to po prostu niezalecane. Wynika to z faktu, że skupienie się na rozmowie często przeszkadza w odpowiednim wyciszeniu się, uspokojeniu, co znów przekłada się na to, że trudniej się naprawdę zrelaksować, a także dobrze odczuwać samo masowanie. Idealnie jest więc zdecydować się na odpowiednie pogaduszki jeszcze przed masażem, oraz po nim, jednak w trakcie samego masażu skupić się na tym, co w danym momencie przeżywamy w towarzystwie osoby nam bliskiej.

Kobietna na masażu

Jedzenie przed masażem – podstawowe informacje

Oczywiście zjedzenie czegoś naprawdę niewielkiego, w formie przekąski, przed samym masażem nie będzie niczym złym, zwłaszcza jeżeli w innym przypadku podczas masowania będziemy po prostu głodni. Nie należy jednak jeść standardowych posiłków około godziny przed masażem, a jeżeli lubimy posiłki obfite, nawet dwie godziny. Wszystko po to, aby, leżąc na brzuchu, nie odczuwać dyskomfortu ze względu na pełny żołądek.

Przychodzenie wcześniej na masaż – czy ma to sens?

O ile pojawimy się wcześniej 10-15 minut, jak najbardziej tak, jednak nie ma sensu pojawiać się np. 30 minut przed masażem. Kwadrans wcześniej jest jednak nawet wskazany – to czas na rozmowy, ale również na to, by po prostu odpocząć i się zrelaksować, nie natomiast wchodzić na masaż niemal z ulicy, co nie pomaga w odprężeniu. Dodatkowo nasze wcześniejsze pojawianie się sprawi, że sama obsługa będzie miała odpowiednią ilość czasu na to, by po prostu przygotować się do masowania.

Dodatkowo, aby masaż przebiegał jak najprzyjemniej, warto też nie spieszyć się nigdzie po samym masażu. Spotkania, ważne wyjazdy, konieczność skończenia maksymalnie po godzinie nigdy nie będzie pomagała nam w odprężeniu się podczas masowania – w głowie cały czas kotłować się będą myśli, czy aby na pewno zdążymy, wciąż snuć będziemy plan związany z kolejnymi obowiązkami. Idealnym rozwiązaniem jest więc danie sobie przynajmniej chwili na to, by nigdzie się nie spieszyć po masażu.

Jak wybrać masaż dla siebie?

Nie jest to zadanie wątłe, jednak na pewno pomoże w tym obsługa konkretnego miejsca. Jeżeli nie mamy wielkiego doświadczenia z masażami, warto rozpocząć z nimi przygodę od czegoś bardzo klasycznego, by powoli wchodzić w ten niesamowity świat. Jeżeli zależy nam na tym, by ten czas spędzić naprawdę wyjątkowo z drugą osobą, warto również wybrać opcję sprawdzoną i bezpieczną, by nie okazało się, że dany, nowy masaż, to zupełnie nie nasza bajka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.