Meblowanie pokoju dla bliźniąt – stwórz idealną przestrzeń do nauki i zabawy

Umeblowany, różowy pokój dla bliźniąt

Stworzenie idealnego pokoju dla bliźniąt, to nie lada wyzwanie dla rodziców. Odpowiednio zaplanowana przestrzeń, powinna uwzględniać miejsce do zabawy, nauki i odpoczynku dla dwójki maluszków. Nie jest, to proste zadanie, szczególnie gdy nie dysponujemy dużą powierzchnią pokoju. Właściwy dobór mebli oraz wydzielenie odpowiednich stref w pokoju dziecięcym, sprawi, że wnętrze będzie funkcjonalne, oraz podkreślające indywidualne potrzeby każdego dziecka. Co jest niezwykle ważne w przypadku bliźniąt. Jak więc zaplanować mądrze i funkcjonalnie pokój dla bliźniaków? Poniżej znajdziesz parę ciekawych inspiracji oraz ważnych wskazówek, które ułatwiał stworzenie idealnej aranżacji.

Meble w pokoju dla bliźniąt — inspiracje i pomysły

W aranżacji pokoju dla bliźniąt najważniejsze wydaje się stworzenie indywidualnej przestrzeni dla każdego dziecka. Własny kącik do spania i nauki, sprawia, że dziecko ma odrobinę przestrzeni dla siebie. Najważniejszym elementem w pokoju dla dziecka jest łóżko, które powinno zapewniać bezpieczny i komfortowy wypoczynek dla maluszka. W przypadku bliźniąt mamy do wyboru łóżka piętrowe, które idealnie sprawdzą się w małej przestrzeni. Są one najchętniej wybierane w aranżacjach pokoju dziecięcego. Łóżko dla dzieci powinno być wygodne i bezpieczne, dostosowane odpowiednio do wieku dziecka. Klasycznym rozwiązaniem jest postawienie w pokoju dwóch oddzielnych łóżek. Jednak należy pamiętać, że gdy mamy do dyspozycji małą przestrzeń pokoju, dwa łóżka dla dzieci spowodują zmniejszenie powierzchni pokoju, a dziecko będzie miało mniejszą przestrzeń do zabawy.

W pokoju dziecięcym nie powinno zabraknąć biurka, a raczej dwóch biurek w przypadku bliźniąt. Ważne jest, aby każde dziecko miało własne miejsce do nauki i wypoczynku. W początkowym okresie, gdy dziecko jest małe, biurko idealnie sprawdzi się do prac manualnych tj. malowanie czy układanie puzzli. Umieszczenie w pokoju dwóch biurek sprawi, że maluchy nie będą kłócić się o miejsce do pracy. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się zakup piętrowego łóżka dla dzieci połączonego z biurkiem oraz sprytnie ukrytymi szufladkami na drobiazgi lub ciuszki maluszka.

Pokój dla bliźniaków na poddaszu — jak mądrze zaplanować?

Pokój na poddaszu stwarza wiele ciekawych pomysłów aranżacyjnych. Dobrze zaplanowane wnętrze, może stać się ciekawą i przytulną przestrzenią dla dziecka. Skosy możemy wykorzystać do stworzenia kącików do zabaw. Do małych pomieszczenie idealnym rozwiązaniem okazują się łóżka dla dzieci piętrowe oraz mebelki wykonane na zamówienie u stolarza. Takie rozwiązanie pozwala, ale zagospodarowani każdej wolnej przestrzeni np. wykorzystanie niefunkcjonalnych, niskich skosy pod półeczki, które ukryją wszystkie skarby i drobiazgi maluszka. Nie rezygnujmy ze wszystkich skosów, pozostawienie części z nich, może nadać charakteru i niepowtarzalnego wyglądu. Mądrze przemyślane są modnym atutem każdego pomieszczenia.

O czym pamiętać urządzając pokój dla bliźniąt?

Umeblowanie pokoju dla bliźniąt, to duże wyzwanie dla rodziców bliźniąt. Podwójne miejsce do odpoczynku i nauki oraz przestrzeń do zabawy, to nie lada wyzwanie. Aranżacja, która powinna pogodzić dwie osobowości i odmienne charaktery, często przysparza wiele dylematów podczas wyboru odpowiednich mebli. Mała przestrzeń do aranżacji pokoju, jest tu również nie bez znaczenia. Pogodzenie kolorystyki, czy odmiennego stylu, często wymaga zastosowania uniwersalnych kompromisów. Jednak odpowiednio przemyślna i zaplanowana przestrzeń, będzie idealnym miejscem dla dwójki dzieci.
Artykuł przygotowany przy współpracy z Baby Boo – sklep z meblami dziecięcymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.