Mózg doskonały

Twórczość drzemie w człowieku

Ludzki mózg waży 1350 g i jest to najbardziej skomplikowany organ człowieka, który nadal odkrywamy. Dzięki niemu myślimy i wiemy co czujemy. Na jego rozwój ma wpływ Ogromna ilość czynników.

Organiczny komputer

Ludzki mózg to najbardziej skomplikowana struktura genialny biokomputer stworzony przez naturę. Jest złożony z komórek nerwowych gdzie przechowywane są wszystkie informacje. Ponadto ten skomplikowany organ potrafi analizować i przekazywać informacje. Aby osiągnąć taki poziom potrzeba było miliony lat ewolucji. Skomplikowane procesy biologiczne fizyczne i chemiczne jakie zachodzą w mózgu są obecnie przedmiotem badań specjalistów.

Fizjologia

Ludzki mózg ma bardzo szerokie spectrum możliwości. Jest on siedliskiem jaźni gdzie znajdują się nasze marzenia, fantazje. Wydaje się, że w swojej doskonałości i jakby oderwania w strukturze od reszty ciała jest ponad nim. Jednak uszkodzenie komórek nerwowych uświadamia nas, że mózg jest przede wszystkim organem czyli częścią organizmu, bez którego nie może istnieć i funkcjonować.

Oprócz kory mózgowej są też bardziej prymitywne struktury, które współdziałają przy przekazywaniu informacji i dostarczają bodźców do analizy. Odpowiedzialne za instynktowne zachowanie struktury wykształciły się o wiele wcześniej niż płaty kory odpowiedzialne za analizę i myśli.

Źródła:

  • http://andysbrainblog.blogspot.com/
  • http://philosophyofbrains.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.