Na co zwracać uwagę kupując nosidło dla dziecka?

Nosidło dla dziecka

Artykuł partnera.

Jesteś młodą mamą lub lada tydzień spodziewasz się narodzin potomka? Myślisz o tym, w jakim sposób będziesz mogła wygodnie nosić malucha podczas wyjść z domu? Jedną z opcji są tzw. chusty i nosidełka dla dzieci. Poniższy tekst poświęcimy właśnie nosidełkom. Podpowiemy czym są, dlaczego są korzystne zarówno dla dziecka, jak i mamy oraz dlaczego warto zwrócić uwagę na produkty Carryme. Zapraszamy do lektury.

Czym jest nosidełko dla dzieci?

Nosidełko dla dzieci to praktyczny gadżet, który pozwala na bezpieczne i wygodne przenoszenie malucha blisko ciała rodzica. Nosidełka są alternatywą dla tradycyjnych wózków i chust do noszenia, szczególnie podczas krótszych wyjść z domu. Nosidło różni się od chusty tym, że ma sztywną konstrukcję i zapinane pasy lub klamry. Jest też łatwe w użyciu i nie wymaga wiązania, co skraca czas wychodzenia na spacer. Odpowiednie nosidło posłuży dziecku od pierwszych tygodni życia aż do ok. 3 lat.

Dlaczego dobre nosidełko jest tak ważne zarówno dla mamy, jak i dziecka?

Noszenie dziecka w nosidełku niesie ze sobą wiele korzyści zarówno dla mamy, jak i dziecka.
Dla mamy oznacza przede wszystkim większą swobodę ruchów i możliwość zajmowania się innymi sprawami podczas trzymania maluszka przy sobie. Nietrudno sobie wyobrazić o ile łatwiej kobiecie jest wykonywać różne domowe prace mając zawsze dwie wolne ręce a jednocześnie mając świadomość, że nie musi stale zerkać do kojca czy łóżeczka, aby sprawdzić, czy wszystko jest ok. Niemowlak często miewa kolki i płacze. Mając go blisko siebie łatwiej go uspokoić i utulić. Podobnie sprawa wygląda podczas wychodzenia z domu, chociażby do sklepu czy na wizytę u lekarza. Wózek nie jest nam niezbędny, a czasem może być wręcz mało poręczny.

Dla dziecka z kolei pobyt w nosidle na brzuchu oznacza poczucie bezpieczeństwa i bliskości z rodzicem oraz lepszy rozwój emocjonalny. Wiele osób ma obawy związane z tym, że czy takie nosidło jest zdrowe dla malucha? Śpieszymy z odpowiedzią: Tak, jest zdrowe, o ile przestrzegamy głównych zaleceń co do prawidłowego użytkowania. Wymieńmy te najważniejsze.

  1.  Ergonomia – dobre nosidełko np. od Carryme wspiera naturalną pozycję dziecka, czyli przytulenia do brzucha i piersi rodzica z lekko zgiętymy nogami w kolanach. Zapewnia również lekkie podparcie główki dziecka.
  2. Kierunek noszenia – choć może to być kuszące, nigdy nie wkładamy dziecka do nosidła twarzą do świata. Wówczas dochodzi do nienaturalnego przeprostu kręgosłupa, który nie jest korzystny.
  3. Temperatura – choć nosidełko wydaje się przewiewne, jako rodzic musimy dbać o to, aby dziecko nie miało w nim ani za zimno, ani za gorąco.

Trzymanie się tych prostych zasad sprawi, że nosidło zapewni bezpieczne noszenie malucha i w dłuższym terminie okaże się doskonałym rozwiązaniem.

Jak duże dzieci można nosić w nosidełku Carryme?

Wielu rodziców rozważając zakup pierwszego nosidła zastanawia się, czy nie jest to gadżet na kilka tygodni, z którego dziecko szybko wyrośnie, a tym samym czy jest sens je kupować? Na podstawie naszego doświadczenia możemy zapewnić, że dobrej jakości nosidło to inwestycja na długi czas.

Nosidełko Carryme to nosidło ergonomiczne, które można dostosować do wzrostu i wagi dziecka. Nosidełka Carryme można używać od, rozmiar 62 do około 3 lat, gdy dziecko waży 20 kg.
Doradca noszenia dzieci zaleca przy tym, aby używać nosidełka od momentu, gdy niemowlę samo utrzymuje głowę.

Nosidełko Carryme posiada regulowaną szerokość siedziska i wysokość panelu, dzięki czemu zapewnia prawidłową pozycję dziecka w kształcie litery M. Poza tym ma także regulowaną długość pasów i możliwość krzyżowania ich na plecach, co sprawia, że jest wygodne dla rodzica. Pełny opis nosidełka carryme znajdziesz na stronie naszego partnera.

Czym wyróżnia się nosidełko Carryme na tle innych rozwiązań na rynku?

Nosidełko Carryme to nosidełko, które udanie łączy w sobie zalety chusty i nosidła. Jest wykonane z miękkiej i elastycznej tkaniny bawełnianej, która dopasowuje się do kształtu dziecka i rodzica. Ma także sztywny pas biodrowy i miękkie naramienne, które rozkładają ciężar dziecka równomiernie. Jest łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu, a przy tym zawsze zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Umożliwia noszenie dziecka na brzuchu, na biodrze lub na plecach. Oprócz swoich ponadprzeciętnych walorów użytkowych, nasze nosidełka wyróżniają się wyglądem. Zobacz piękne kolory nosidełek Carryme i wybierz ten, który najbardziej pasuje do Twojego stylu ubierania się i gustu. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby oboje rodzice mieli swoje nosidełko, chociażby dla odciążenia tego, które akurat nosi malucha.

Podsumowanie

Jak widać noszenie dziecka w nosidełku to nie tylko sposób na ułatwienie sobie codziennych obowiązków, ale także sposób na budowanie więzi z maluszkiem i wspieranie jego rozwoju. Wybierając nosidełko dla dziecka warto zwracać uwagę na jego ergonomię, jakość materiałów i łatwość użytkowania. Wspomniany tu produkt Carryme to bezpieczne nosidło, które spełnia wszystkie te kryteria gwarantując bezpieczeństwo i komfort noszenia dziecka przez minimum 2-3 lata. Życzymy udanych zakupów i wielu radosnych chwil spędzonych z maluchem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.