Na czym polega działanie aplikacji HospiCare?

Osoba korzystająca z aplikacji hospicare

Domowe hospicja są coraz częstszym zjawiskiem w Polsce. Jest rodzajem opieki, takiej jak w hospicjum stacjonarnym, ale odbywa się w warunkach domowych. Dzięki temu pacjent jest pod opieką lekarzy i terapeutów w swoim, znanym środowisku. Na jakiej zasadzie działają hospicja domowe i jakie narzędzia mogą ulepszyć ich pracę?

Hospicja domowe – czym są?

Hospicja domowe są odzwierciedleniem wszystkich działań, które zapewniają hospicja stacjonarne, tyle że w warunkach domowych. Mianowicie zapewniają 24-godzinną opiekę lekarską, pielęgniarską, terapeutyczną oraz psychologiczną. Ta opieka ma charakter ciągły i polega na regularnych wizytach lekarskich. Zespół hospicjum daje wsparcie i uczy najbliższych chorego jak się nim opiekować. To właśnie bliscy są najbardziej cenionymi opiekunami dla pacjenta, a dom jako środowisko opieki sprzyja zdrowiu psychicznemu i daje poczucie normalnego życia.

Aplikacja HospiCare

Dzieci, które są nieuleczalnie chore pod opieką hospicjów domowych, niejednokrotnie mają utrudniony szybki dostęp do lekarzy, którzy często muszą pokonywać kilkaset kilometrów by dotrzeć do pacjenta. Fakt, że lekarze często mają, rozproszonych po różnych miastach, pacjentów nie ułatwia im pracy. Trudności również sprawiają dokumentacje medyczne, które niekiedy są w wielu miejscach. W związku z tym powstał pomysł by zebrać te wszystkie informacje o danym pacjencie w jednym miejscu. Z inicjatywy pani Eliza Kugler, mamy Alicji, powstała aplikacja HospiCare, która łączy wszystkie usługi w jednym, poręcznym programie. Aplikacja usprawnia komunikację pacjent – zespół medyczny, skraca czas reakcji i gwarantuje bezpieczeństwo danych.

Jakie możliwości daje aplikacja?

Aplikacja hospicare
Źródło: Pexels.com

Dzięki ujednoliceniu komunikacji, HospiCare znacznie ułatwia życie i minimalizuje niemal do zera trudności opiekunów i bliskich pacjenta. Jakie dodatkowe korzyści gwarantuje?

  • Dokumentacja medyczna pacjenta znajduje się w jednym miejscu, dzięki czemu każda osoba, która uczestniczy w leczeniu, ma swobodny dostęp do danych, wyników badań czy analiz medycznych.
  • Stałe, codzienne aktualizowanie informacji dotyczących obsługi urządzeń medycznych, spożywanych pokarmów czy zajęć terapeutycznych.
  • Aplikacja umożliwia monitoring i przypomina o porach podawania leków.
  • Dzięki funkcji dostępu do harmonogramów, możliwe jest ustalanie wizyt lekarzy, terapeutów, które są udostępnione dla widoku ogólnego. Czyli wszystkie osoby zajmujące się pacjentem widzą kto i kiedy ma zaplanowane wizyty.
  • Aplikacja umożliwia prowadzenie notatek dotyczących np. samopoczucia pacjenta, objawów czy kryzysów.
  • Dostępna jest również opcja wezwania lekarza, możliwe jest wprowadzenie zdjęć bądź skanów dokumentacji medycznej.
  • Zdalne konsultacje umożliwiają szybsze diagnozowanie ewentualnych dolegliwości, bez konieczności pokonywania długiej drogi do pacjenta.

Aplikacja HospiCare to projekt niekomercyjny, który został stworzony po to by pomagać. Ciężko jest zdobyć pieniądze na projekty społeczne a dzięki sponsorom, projekt ma szanse dotrzeć do większej ilości osób w trudnej sytuacji. Aplikacja jest innowacyjnym pomysłem, którego realizacja jest stale doskonalona. Twórczynie HospiCare wierzą, że zaangażowanie oraz energia ludzi jest w takim samym stopniu ważna jak pieniądze na rozwój. HospiCare to nie tylko pomoc, ale jednoczenie ludzi wokół użytecznych idei i popularyzacji projektów społecznych. Więcej informacji o aplikacji znajdziesz na stronie http://hospicare.pl/.

Logo hospicare

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.