Najlepsze pióro dla dzieci. Jak wybrać i polecane modele.

Pióro wieczne dla dziecka

Pragniemy, aby nasze dzieci już od samego początku dużo się uczyły i nabywały nowych umiejętności. Mowa również o tych podstawowych, jak na przykład pisanie. Chcąc, aby twoje dziecko nauczyło się poprawnie pisać z dbałością o charakter i kształt liter, która zaowocuje pięknym i czytelnym pismem w dorosłości. Jednak samo podarowanie dziecku długopisu czy ołówka nie wystarczy. Potrzebne jest narzędzie, które będzie kształtowało jego dłoń od początku w poprawny sposób. Potrzebne jest dedykowane pióro dla dzieci.

Jakie pióro dla dziecka będzie najlepsze?

Początki trzymania pióra w ręku mogą być trudne, ponieważ ręka dziecka nie jest przyzwyczajona do tego rodzaju ruchów. Jednak jest to rzecz bardzo prosta do wyuczenia. W momencie tym należy wybrać pióro dla dziecka lekkie i wyprofilowane, które pomoże mu poprawnie trzymać palce i wywarzyć siłę nacisku. Jeżeli się obawiasz, że stalówka w piórze to może być za dużo na początek, możesz zachować spokój. Obecnie dostępny jest szereg różnych rodzajów piór od tych kulkowych po dedykowane pióro ze stalówką dla dzieci. Jednym z tego typów narzędzi są pióra wieczne z linii Parker Vector. Jest to seria piór przeznaczona przede wszystkim początkującym, a kolorowe obudowy zachęcą najmłodszych do pisania nimi.

Najlepsze pióro dla pierwszoklasisty

Pióro dla pierwszoklasisty to niezwykle ważny wybór, ponieważ właśnie wtedy dziecko zaczyna mieć styczność z coraz to większą ilością pisania. Pióro powinno być dla niego przede wszystkim wygodne i nieobciążające. Ból dłoni i ramienia zniechęci go od pisania oraz staranności. Seria piór, która stawia na pierwszym miejscu wygodę to Parker Jotter. Zarówno te pióra, jak i te z serii Vector są grubości „slim”, czyli mniejszej niż standardowa. Dla dzieci może się to okazać dużym ułatwieniem w utrzymaniu pióra.

Jeżeli twoje dziecko już rozpoczęło naukę pisania i zaczyna mieć w nim wprawę, możesz postawić na pióro bardziej zaawansowane. Taki prezent na pewno zachęci je do dalszej pracy nad swoim pismem. Pióro wieczne dla dzieci może mieć również grubszą i bardziej klasyczną obudowę, jeżeli będzie się to wiązało z wygodą. Przykładem takich piór jest linia Parker IM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.