Niedoskonałości matki natury – co najczęściej chcemy poprawić w swoim ciele?

Kobieta przed zabiegiem kosmetycznym

Niemal każdy posiada mniejsze lub większe niedostatki urody. Wiele osób podchodzi do nich z neutralnym zdystansowaniem, jednak dla niektórych stanowią one poważny problem estetyczny. Próby naprawy niedoskonałości matki natury doprowadziły do ogromnej popularyzacji operacji plastycznych. Najczęściej zabiegom tym poddają się kobiety, jednak również mężczyźni coraz chętniej decydują się na korekty niedoskonałości ciała. Niektóre z tych procedur cieszą się szczególną popularnością.

Piersi

Na poprawę wyglądu biustu decyduje się coraz więcej kobiet. Najczęściej praktykowana metoda o zabieg autumentacji, czyli powiększenia piersi na skutek wszczepienia silikonowych implantów. Procedura ta pozwala na wybór pożądanego rozmiaru miseczki, a także kształtu biustu. Kobiety często poddają się augumentacji ze względu na wątpliwości co do atrakcyjności swoich piersi, a także za namową partnerów. Innym sposobem na poprawę wyglądu biustu jest mastopeksja. W tym przypadku celem zabiegu jest powstrzymanie nieuchronnego oddziaływania grawitacji na piersi. Operacja polega na podniesieniu obwisłego biustu i przywróceniu mu dawnego położenia, a także poprawie napięcia oraz sprężystości. Podczas mastopeksji usuwa się nadmiar skóry, co pozwala na zmniejszenie otoczki wokół sutka oraz do pewnego stopnia zmianę jego położenia.

Kobieta przed zabiegiem powiększania piersi

Skóra twarzy

Do najczęstszych ingerencji w naturalny wygląd należą wszelkiego rodzaju korekty twarzy. Dotyczy to zwłaszcza liftingu. Zabieg ten polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z twarzy, co pozwala na jej wygładzenie, ujędrnienie, rozświetlenie i odmłodzenie. Lifting może być wykonany także na określonych obszarach – np. powiekach. Ich opadanie korygowane jest poprzez usunięcie nie tylko nadmiaru skóry i tłuszczu, ale nawet fragmentów mięśni. Lifting czoła polega z kolei na podniesieniu opadających brwi, które nadają twarzy zmęczony wygląd. Zabieg ten pozwala też na wygładzenie bruzd i zmarszczek. W tym przypadku procedura opiera się na podciągnięciu skóry oraz znajdujących się pod nią mięśni i tkanek. Dużym powodzeniem cieszy się także lifting okolic żuchwy. Umożliwia on usunięcie tzw. drugiego podbródka, co przywraca twarzy regularny kontur.

Nos

Jedną z najczęstszych przyczyn kompleksów dotyczących wyglądu jest kształt nosa. Na jego korektę pozwala zabieg zwany rynoplastyką. Nos znajduje się w centralnej części twarzy, przez co w dużym stopniu determinuje jej wygląd. Zaburzenia jego proporcji mogą być wynikiem urazów, chorób lub wrodzonych defektów. Rynoplastyka pozwala na przywrócenie symetrii nosa, odtworzenie kształtu, zmniejszenie wielkości, dopasowanie szerokości, zmianę proporcji wierzchołka czy usunięcie charakterystycznego garbu, a także wyprostowanie i ogólną poprawę wyglądu. Drobne defekty estetyczne zniwelować można również metodą niechirurgiczną, z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Zabieg ten nie daje jednak trwałych efektów i zapewnia widoczną poprawę jedynie na około sześć miesięcy.

Kobieta w czasie zabiegu kosmetycznego

Penis

Wielu mężczyzn nie jest zadowolonych z wyglądu swojego członka. Dotyczy to przede wszystkim jego rozmiaru i ogólnej objętości. Interwencja chirurgiczna polega w tym przypadku na nacięciu wiązadeł łączących prącie z kością łonową, co pozwala na opuszczenie i wizualne wydłużenie penisa. Inną metodą powiększania członka jest ostrzykiwanie preparatem z kwasem hialuronowym. Metoda ta jest stosunkowo bezpieczna i bezbolesna, jednak nie daje trwałych efektów. W sprzedaży znaleźć można też specjalne urządzenia do powiększania penisa, np. ekstendery i pompki. Ich używanie wywołuje niestety duży dyskomfort i może prowadzić do bolesnych urazów. Najbezpieczniejsze rozwiązanie to skorzystanie z mniej inwazyjnych metod – w tym zastosowanie różnych preparatów na powiększanie penisa, jak np. Erogen X. Produkt ten dostępny jest w postaci wygodnego w aplikacji żelu. Jego działanie opisane zostało na stronie: https://wsibie.edu.pl/erogen-x-opinie-dzialanie-efekty/. Żel Erogen X nie tylko poprawia wygląd członka, ale też korzystnie wpływa na potencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.