(Nie)męski problem – jak skutecznie wyleczyć ginekomastię?

Mężczyzna z problemem

Większość panów lubi duże piersi u swoich partnerek, ale nie u siebie. Nienaturalnie powiększone gruczoły piersiowe u mężczyzn to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, która bywa przyczyną kompleksów, a nawet wycofania się z życia towarzyskiego. Większość mężczyzn cierpiących na tę przypadłość czuje się po prostu niemęsko, dlatego za punkt honoru stawiają sobie znalezienie skutecznej metody na pozbycie się biustu raz na zawsze.

Co to jest ginekomastia?

Ginekomastia to nietypowy przerost gruczołu piersiowego u dojrzewających chłopców i dorosłych mężczyzn. Dolegliwość ta może być spowodowana zarówno zaburzeniami hormonalnymi, jak i otyłością. Brak aktywności fizycznej i nieodpowiednia dieta prowadzą do gromadzenia się tkanki tłuszczowej i jej nierównomiernego rozłożenia, co często skutkuje powstawaniem ginekomastii u mężczyzn. Choroba nierzadko wiąże się z nieprzyjemnymi objawami, takimi jak ból podczas dotyku, świąd czy pieczenie. Na szczęście za pomocą najnowszych zabiegów medycyny estetycznej można z powodzeniem wyleczyć ginekomastię – zapewniają eksperci z częstochowskiej i bydgoskiej Bieńkowscy Clinic.

Usunięcie powiększonego gruczołu piersiowego jest dla wielu mężczyzn bardzo ważne nie tylko z przyczyn zdrowotnych, lecz także psychologiczno-społecznych. Z obawy przed brakiem akceptacji mężczyźni i chłopcy z ginekomastią sami wycofują się z kontaktów towarzyskich, aby uniknąć sytuacji narażających ich na odrzucenie czy wyśmiewanie przez inne osoby.

Liposukcja klatki piersiowej – przebieg zabiegu

Niestety, nieinwazyjne metody leczenia ginekomastii (farmakologia, ćwiczenia fizyczne) są długotrwałe i zazwyczaj bywają nieskuteczne, zwłaszcza w przypadku znacznie powiększonego gruczołu piersiowego. Dlatego najczęstszą i najskuteczniejszą metodą stosowaną do usuwania przerostu sutka u mężczyzn jest liposukcja. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic, mieszczących się w Bydgoszczy i Częstochowie, rekomendują leczenie ginekomastii za pomocą liposukcji NIL, ponieważ jest ona uznawana za najbardziej bezpieczną spośród wszystkich metod odsysania tłuszczu. Pozwala na zminimalizowanie ryzyka obrzęków, zasinień i nierówności.

Zabieg przebiega w następujących etapach:

  • infiltracja – znieczulenie leczonego obszaru;
  • rozpoczęcie zabiegu – możliwe po około 30 minutach od znieczulenia;
  • aspiracja – nacięcie skóry i odessanie tkanki tłuszczowej za pomocą kaniuli o różnym kształcie i grubości (jednorazowo z każdej piersi można usunąć od 200 do 400 ml tłuszczu);
  • staranne zszycie miejsc pozabiegowych, aby nie były widoczne blizny.

W niektórych przypadkach zabieg wydłuża się, ponieważ konieczne jest wycięcie całego gruczołu piersiowego. Chirurgiczne usuwanie dużych gruczołów często wymaga założenia drenu, który usuwany jest po 2-3 dniach. Niezależnie od wersji zabiegu – czy jest on mniej czy bardziej skomplikowany – po jego zakończeniu pacjent zostaje w klinice na 2-godzinnej obserwacji, a gdy nie ma żadnych przeciwwskazań, może bezpiecznie wrócić do domu i tam kontynuować rekonwalescencję.

Leczenie ginekomastii – efekty zabiegu

Kiedy lekarz zdejmie szwy, a wszystkie rany się całkowicie zagoją i miną nieprzyjemne odczucia związane z procesem gojenia (tkliwość piersi, swędzenie), pacjent może nareszcie cieszyć się efektami liposukcji klatki piersiowej. Już po miesiącu widoczne są wyraźne rezultaty zabiegu w postaci:

  • zmniejszenia objętości biustu,
  • obkurczenia brodawek,
  • wyszczuplenia klatki piersiowej,
  • poprawy samopoczucia.

Więcej na temat liposukcji nutacyjnej NIL i innych zabiegów usuwania tkanki tłuszczowej przeczytasz na stronie: https://bienkowscyclinic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.