Ogrodzenia Kraków. Zaprojektuj swoje wymarzone ogrodzenie

Zielone ogrodzenie

Ogrodzenie naszego domostwa stanowi naszą wizytówkę. Warto zatem poważnie przemyśleć to przedsięwzięcie. Dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się o nasz wizerunek.

Ogradzanie działki – podstawowe informacje

Podczas planowania tego, jak ma prezentować się ogrodzenie naszej działki, musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Na samym początku warto przeanalizować obowiązujące przepisy prawa budowlanego. Zgodnie z nimi w niektórych przypadkach budowę płotu ogrodzeniowego należy zgłosić do starostwa powiatowego właściwego względem miejsca budowy. W jakich sytuacjach należy to zrobić? Wówczas, gdy nasze ogrodzenie będzie miało wysokość wynoszącą ponad 2,2 metra. Inna okoliczność wymagającą zgłoszenia budowy pojawia się wtedy, gdy nasz płot będzie odgrywać rolę muru oporowego. Odpowiednie zawiadomienie należy złożyć w starostwie na 21 dni przed rozpoczęciem prac. Jeśli jednak nasz płot nie będzie miał powyżej 2,2 metra i nie będzie służył za mur oporowy, to nie musimy nigdzie zgłaszać zamiaru jego wznoszenia.

Inną kwestią, która nasuwa się automatycznie, kiedy pojawia się temat zabudowy działki, jest rodzaj ogrodzenia.

Jakie ogrodzenie wybrać?

Wybór konkretnego rodzaju ogrodzenia uzależniony jest nie tylko od rozmiaru działki, ale także od wyglądu domu czy naszych upodobań estetycznych.

Popularną opcją w ogradzaniu posesji jest zastosowanie ogrodzeń metalowych. Mogą one być wykonane z siatki rolkowanej (plecionej lub zgrzewanej) lub paneli siatkowych. Innym wariantem ogrodzenia metalowego są masywniejsze płoty żeliwne.

Dla osób preferujących naturalniejszy wygląd wyjściem z ogrodzeniowego dylematu mogą być konstrukcje wykonane z drewna. Tutaj do wyboru są płoty wykonywane z gotowych przęseł, paneli, a także bali albo desek. Wszystko uzależnione jest od tego, jaki efekt wizualny chcemy osiągnąć. Trzeba również pamiętać o konieczności okresowego impregnowania tego typu ogrodzeń.

Kolejną alternatywą dla entuzjastów naturalnego designu są ogrodzenia wykonywane z żywopłotu. Na pewno widok zieleni wokół domu pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie, jednak minusem może być obowiązek pielęgnowania takiego „żywego płotu”.

Oprócz wcześniej wymienionych rodzajów ogrodzeń możesz się również zdecydować na te murowane, wykonane z betonowych bloków, ceramiczne czy z kamienia.

Wykonanie ogrodzenia

Ogrodzenie można zamówić, wybierając już gotowe wzory. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zlecił stworzenie unikalnego wzoru według własnych upodobań. Ważną kwestią jest wybór odpowiedniej firmy, która bezproblemowo zrealizuje Twoje zamówienie. W jaki sposób ją znaleźć? Najprostszym wyjściem jest wpisanie odpowiedniej frazy w wyszukiwarkę internetową. Warto określić w niej miejsce, do którego mają zostać dostarczone elementy konstrukcji np. „ogrodzenia kraków”. Następnie naszym oczom ukażą się wyniki wyszukiwania, z których będziemy mogli wybrać firmę spełniającą nasze wymagania, jeśli chodzi o jakość, a także cenę wykonywanych usług.

Sprawdź firmę Mati-met https://www.mati-met.eu/krakow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.