Oświetlenie dekoracyjne do sypialni

Wysoka lampa stojąca w salonie

Artykuł partnera.

Sypialnia niewątpliwie jest wyjątkową przestrzenią w naszych domach. Spędzamy w niej nierzadko nawet ⅓ doby, wypoczywając i ładując siły na kolejny dzień. Warto więc zadbać o jej odpowiednie wykończenie oraz prawidłowe oświetlenie. Najczęściej stosowane są lampy wiszące, które pojawiają się w nogach łóżka, warto jednak postawić także na funkcjonalne i estetyczne wsparcie – dodatkowe oświetlenie w postaci kinkietów, lamp stojących czy stołowych. Z naszego artykułu dowiesz się, co może się sprawdzić.

Lampy podłogowe do sypialni

Jednymi z częściej wybieranych form oświetlenia dodatkowego do sypialni są lampy podłogowe. To praktyczne rozwiązanie oferujące przyjemne dla oczu ciepłe światło. Pojawiają się w pobliżu toaletki czy garderoby, gdzie służą wsparciem podczas szykowania się do wyjścia. Stawiamy je także tuż przy łóżku, zastępując w ten sposób standardowe lampki nocne. Dają wystarczająco mocne światło do czytania, jednocześnie nas nie rozbudzając. Co więcej, ich włączenie lub wyłączenie nie wymaga wstawania z łóżka.

Warto również zauważyć, że odpowiednio dobrane lampy stojące mogą w zupełności zastąpić główne oświetlenie. W tym celu jednak najlepiej będzie zastosować modele wyposażone w kilka punktów świetlnych, by móc skierować je w różnych kierunkach. Są mobilne i umożliwiają swobodę zmian aranżacyjnych, czego nie oferują standardowe lampy wiszące. To doskonałe rozwiązanie dla użytkowników, którzy lubią częste zmiany – nie wymagają bowiem wielkich i nierzadko drogich remontów przy przemieszczaniu.

Wybierając lampy podłogowe do sypialni, warto wziąć pod uwagę modele wyposażone w praktyczne funkcje. Najczęściej spotykane są rozwiązania z regulowanymi ramionami, które wyraźnie podnoszą komfort wieczornego czytania czy rozmów z partnerem. Dają możliwość sterowania kierunkiem padania światła – można skierować je np. na biurko, więc sprawdzają się w sytuacji, gdy w sypialni masz także swój kącik do pracy.

Producenci dostarczają szeroki wybór różnorakich modeli. W ofercie sklepu Domotio znajdziesz wiele modnych obecnie rozwiązań dostosowanych do potrzeb stylu minimalistycznego. Możesz dobrać lampy podłogowe perfekcyjnie odpowiadające twoim potrzebom i sprawić, że przestrzeń będzie estetyczna i funkcjonalna jednocześnie.

Nowoczesne lampy ścienne do sypialni

Większość z nas w sypialni decyduje się na tradycyjne zwisy, ale alternatywne formy głównego oświetlenia cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów. W mieszkaniach pojawiają się więc kinkiety i innego rodzaju lampy ścienne: reflektory czy spoty, które mogą ozdabiać pomieszczenie i skutecznie je rozjaśniać.

Czarna lampa

Zwróć jednak uwagę, by właściwie dobrać i w odpowiednim miejscu zamontować wybrane lampy ścienne. Sprawdzają się m.in. po dwóch stronach wezgłowia łóżka, przy obrazach czy dekoracjach. W takim celu warto postawić na modele z kloszem skierowanym w dół lub w górę. Dużym zainteresowaniem cieszą się także kinkiety i spoty z regulowanymi ramionami, dzięki którym można precyzyjnie sterować kątem padania światła. Takie modele często wykorzystywane są przy biurku czy toaletce.

Lampy nocne do sypialni

Najczęściej wykorzystywane po dwóch stronach łóżka są klasyczne lampy stołowe. Stawiamy je na niewysokich szafeczkach, by wspierały nasze oczy w trakcie wieczornego czytania i tworzyły przyjemną atmosferę sprzyjającą wieczornym rozmowom z partnerem. Ich delikatne światło pozwala nam się stopniowo wybudzać o świcie. Doceniamy je także ze względu na wygodę – można wyłączać je, nie wychodząc z łóżka.

Coraz więcej użytkowników rezygnuje jednak z modeli stołowych. Jakie oświetlenie nocne pojawia się więc w sypialni? Nierzadko w tym miejscu decydujemy się na wcześniej opisywane kinkiety czy standardowe lampy wiszące o bardzo długim kablu. Zapewniają dużo światła, są dostępne w wielu zróżnicowanych kolorach i formach, choć należy przyznać, że nie oferują mobilności, a zmiana aranżacyjna sypialni związana jest z koniecznością przeprowadzenia sporego remontu.

Niezależnie od tego, jakie lampy dodatkowe wybierzesz do sypialni, zwróć uwagę, by wszystkie zamontowane u ciebie modele dobrze współgrały ze sobą stylistycznie i pasowały do aranżacji wnętrza. Warto sięgnąć po rozwiązania z jednej kolekcji, by cały projekt był harmonijny i w całym wnętrzu nie było nic, co mogłoby cię rozpraszać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.