Poduszki ortopedyczne do spania – czym są i dlaczego warto?

Kobieta z głową na poduszce ortopedycznej

Zastanawiasz się co tak właściwie się kryje za słowami „poduszka ortopedyczna”? Czy może z nich korzystać każdy, czy raczej są zarezerwowane dla osób z jakimiś schorzeniami? Wszystkie Twoje wątpliwości za chwilę zostaną rozwiane.

Czym jest poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna nazywana jest inaczej „ergonomiczną” lub „zdrowotną”. Ostatnia nazwa jest najprostsza, a zarazem tłumaczy najwięcej. Poduszka ortopedyczna pomaga zadbać o zdrowy, wygodny i spokojny sen. Stworzona została z myślą o schorzeniach kręgosłupa szyjnego – pomaga leczyć, a także dba o prawidłową profilaktykę. Dzięki zapewnieniu prawidłowego ułożenia głowy i szyi świetnie odciąża mięśnie, sprawiając, że przestają być napięte, co skutkuje porankiem bez bólu i sztywności karku.

Kto może spać na poduszkach ortopedycznych?

Oczywiście każdy. I to dosłownie. Od niemowlaków po osoby starsze. Specjalne poduszki dla najmłodszych pozwalają od ich pierwszych dni życia zadbać o prawidłowy rozwój i odpowiednie kształtowanie się główki Maluszka. Dla starszych dzieci będą doskonałą profilaktyką związaną ze schorzeniami kręgosłupa i pozwolą w dużej mierze zapobiegać ich powstawaniu. Dla dorosłych ważne jest prawidłowe i wygodne podparcie odcinka szyjnego i głowy podczas snu – dzięki temu, każdy poranek przestanie kojarzyć się ze sztywnością karku i nieprzyjemnym bólem. Oczywiście poduszki ortopedyczne znajdują także swoje zastosowanie w rehabilitacji i leczeniu schorzeń kręgosłupa szyjnego i są szczególnie polecane przez lekarzy. Poduszki zdrowotne posiadają szereg certyfikatów dających gwarancję nie tylko odpowiedniej jakości materiałów, ale także skuteczności działania.

Z jakich materiałów wykonane są poduszki ortopedyczne?

W zależności od wybranego modelu i preferencji można spotkać bardzo wiele różnych materiałów składających się na poduszkę ortopedyczną do spania. Bardzo popularne są poduszki wykonane z pianki termoaktywnej, która dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem ciepła i wagi użytkownika. To bardzo wygodne rozwiązanie, które zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa szyjnego praktycznie w każdej pozycji. Znajdziesz także modele z lateksu, z materiałów bawełnianych, z przeróżnymi rodzajami wypełnień – od kulek silikonowych po pałeczki czy też włókna poliestrowe, a nawet łuski orkiszu czy gryki. Te ostatnie doskonale sprawdzają się w przypadku osób z alergiami, oprócz tego świetnie sprężynują i również z łatwością dopasowują się do kształtu ciała.

Możesz także dopasować do siebie większość poduszek ortopedycznych także pod względem wysokości. Niektóre posiadają specjalne wkładki podwyższające, a w innych masz możliwość regulowania ilości wypełnienia poprzez jego odsypanie lub dosypanie. Należy pamiętać, że do poduszek z naturalnym wypełnieniem lub wyprofilowanych należy się przyzwyczaić, a proces takiej adaptacji może potrwać nawet kilka tygodni. Gdy jednak już ciało zaakceptuje poduszkę tak inną od klasycznych poduszek, zobaczysz ogromną różnicę – oczywiście na plus. Zaczniesz szybciej zasypiać, a Twój sen w końcu stanie się przyjemny, wygodny i dodający pozytywnej energii do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.