Pomoce dydaktyczne rekomendowane w wieku przedszkolnym

Dzieci korzystają z pomocy dydaktycznych w przedszkolu

Dzieci w wieku przedszkolnym najlepiej i najskuteczniej uczą się poprzez zabawę. Jest to bardzo ważny w procesie edukacji okres, który odpowiednio zaplanowany, jest w stanie ułatwić naukę i przyswajanie wiedzy w szkole. Aby dziecko szybciej zapamiętywało nowe informacje, chętnie uczyło się nowych rzeczy oraz kojarzyło naukę z przyjemnie spędzanym czasem, warto zapewnić mu dostęp do praktycznych pomocy naukowych, przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jakie praktyczne akcesoria wybrać w tym celu? O tym powiemy poniżej!

Pomoce dydaktyczne przedszkole – jakie powinny być?

Dzieci w wieku przedszkolnym uczą się zarówno w domu, w towarzystwie swoich rodziców i rodzeństwa, jak i w przedszkolu. Ta druga placówka jest miejscem, w którym maluchy spędzają większość swojego dnia i to właśnie tam zdobywają podstawową wiedzę o otaczającym je świecie. Nauka w przedszkolu to swoiste preludium do właściwej edukacji, która będzie się już odbywała w szkole podstawowej.

Dzieci w wieku przedszkolnym muszą zdobyć podstawową wiedzę, którą powinni zabrać ze sobą do szkoły. Uczą się m. in. cyfr, liter, alfabetu, nazw zwierząt, roślin oraz zdobywają wiedzę o swoim kraju, mieście i okolicy. Większość przedszkolaków uczęszcza także na zajęcia muzyczne, taniec, a także uczy się języków obcych, w tym w szczególności j. angielskiego. Sporym ułatwieniem w zapamiętywaniu nowych informacji są przedszkolne pomoce dydaktyczne.

Spośród nich szczególnie warto wymienić książeczki do nauki pisania i czytania, która może zacząć się już na etapie edukacji przedszkolnej. Dzieci wymagające wsparcia logopedycznego, mogą wraz z nauczycielem korzystać z planszy i gier opracowanych specjalnie z myślą o zajęciach logopedycznych. W nauce podstaw matematyki i liczenia pomogą natomiast kolorowe, pobudzające dziecięcą wyobraźnię liczydła.

Pomoce dydaktyczne

Pomoce dydaktyczne dla przedszkolaka do wykorzystania w domu

Wiele z praktycznych pomocy dydaktycznych, które są wykorzystywane we współczesnych przedszkolach, świetnie sprawdza się także w domu. Mimo tego, że edukacja dziecka ciąży głównie na placówce, która sprawuje nad nim opiekę na co dzień, wielu rodziców poświęca także swój wolny czas na uczenie swojej pociechy nowych, przydatnych rzeczy, rozwijanie jego zainteresowań, a także lepsze przygotowanie do edukacji szkolnej.

Warto więc zaopatrzyć się w pomoce dydaktyczne, które ułatwią nam domową edukację oraz sprawią, że nauka w domu będzie równe przyjemna i zajmująca, co w przedszkolu. W tym celu szczególnie warto sięgnąć po gry edukacyjne przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym – pozwolą one na przyjemne i wartościowe spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie.

Świetnym rozwiązaniem, które z powodzeniem wykorzystamy w domu, są także książeczki do nauki pisania, rysowania szlaczków i czytania. Dzieci, które mają natomiast problemy sensoryczne i w przedszkolu uczęszczają na zajęcia z SI, mogą kontynuować działania z tego zakresu także w domu – pomogą im w tym m. in. gumowe skoczki, rowerki biegowe, a także kolorowe ścieżki sensoryczne i tory przeszkód.

Materiał zewnętrzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.