Pościel dla alergika

Pościel dla alergików leży na łóżku w sypialni

Alergie są bardzo częstą przyczyną problemów ze spaniem zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. W związku z tym, że stanowią coraz bardziej nasilający się problem w Polsce, należy koniecznie zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zapobiegać nieprzyjemnym dolegliwościom związanym właśnie z alergiami występującymi w nocy.

Dlaczego alergia często pojawia się w nocy?

Alergia często pojawia się w nocy, gdyż podczas snu nasz organizm jest nieco osłabiony i bardziej podatny na działanie alergenów. W dodatku, osoby alergiczne często są bardziej wrażliwe na alergeny np. w postaci roztoczy, pyłków czy sierści zwierząt w porze nocnej, ponieważ przykryte kołdrą i poduszką są one bardziej skłonne do wdychania tych substancji. Nie mniejszą rolę odgrywa tutaj fakt rozwoju roztoczy właśnie bezpośrednio na pościeli, co tym bardziej sprzyja rozwojowi alergii lub pojawieniu się jej zaostrzonych faz.

Jak przeciwdziałać alergii pojawiającej się w nocy?

Aby przeciwdziałać alergii pojawiającej się w nocy, warto zastosować kilka skutecznych metod. W pierwszej kolejności należy oczyścić sypialnię z sierści zwierząt, kurzu, pyłków i roztoczy, zwracając szczególną uwagę na wykładzinę, dywany i meble tapicerowane. Należy również przewietrzyć pokój przed snem i utrzymywać odpowiednią temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu.

Ważnym krokiem zapobiegawczym może być także odpowiednie dbanie o czystość pościeli. Powinna być często prana w gorącej wodzie, co pomoże pozbyć się z niej roztoczy. Warto także zadbać o to, aby zimą od czasu do czasu pościel wystawić na mróz, co też wspomaga utrzymanie higieny. Niemniej istotne będzie jej wietrzenie przez cały rok, co zmniejsza szansę na występowanie tam niechcianych i szkodliwych zarodników.

Osoby posiadające zwierzęta powinny także pamiętać o tym, że pies lub kot muszą mieć swoje własne legowisko. Niestety, nawet jeśli dziecko kocha spać ze swoim pupilem, powinno zostać tego oduczone, co pomoże mu w pełni spokojnie odpocząć.

Czym cechuje się pościel antyalergiczna?

Kolejnym ważnym krokiem jest wybór odpowiedniej pościeli antyalergicznej. Najlepiej, aby była to pościel z naturalnych włókien, wypełniona specjalnymi wkładami antyalergicznymi, które zapobiegają tworzeniu i rozwojowi roztoczy. Ważne, aby taka pościel była łatwa do utrzymania w czystości, aby można ją było regularnie prać i suszyć w wysokiej temperaturze. Tego typu pościel można dostać między innymi w polskim sklepie Nyks.

Pościel antyalergiczna charakteryzuje się także przewiewnością, co zapobiega poceniu się i przegrzewaniu podczas snu. Warto wybierać pościel z certyfikatami, takimi jak Oeko-Tex Standard 100, które potwierdzają bezpieczeństwo stosowanej wełny i innych dodatków. Świadczą o tym, że pościel została przygotowana z najlepszych jakościowo materiałów i zawsze jest sprawdzana pod kątem bezpieczeństwa dla osób dorosłych oraz dzieci.

Podsumowanie

Podsumowując, problemy z alergią w nocy można uniknąć poprzez utrzymanie czystości w sypialni oraz wybór odpowiedniej pościeli antyalergicznej. Dzięki temu każdy alergik będzie mógł spokojnie zasnąć i przejść przez noc bez nieprzyjemnych dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.