Poznaj podstawowe rodzaje makijażu i zobacz, czym się różnią!

Akcesoria do makijażu

Makijaż niejedno ma imię. Choć zawsze ma na celu to samo – podkreślenie naturalnej urody, wydobycie szlachetności rysów i sprawienie, że poczujemy się świetnie w swojej skórze – konkretne techniki makijażowe różnią się w zależności od okazji, na jaką przeznaczony jest dany make-up. Dowiedz się, jakie wcielenia przyjmuje profesjonalny makijaż odpowiednio dobrany do okoliczności!

Uniwersalne reguły makijażu

Możemy wyróżnić pewne stałe reguły, które przyświecają wszystkim stylistkom wykonującym profesjonalny makijaż. Po pierwsze, make-up musi być zawsze dobrany indywidualnie – nie tylko do okazji, ale też do wyglądu klientki, jej fryzury i stroju. Po drugie, priorytetem powinno być podkreślenie naturalnej urody i wydobycie jej atutów. Nie chodzi o to, żeby czuć się nieswojo, ale żeby zachować maksymalną swobodę – jedynym wyjątkiem jest tutaj makijaż sceniczny. Po trzecie, warto zachować zdrowy balans pomiędzy sugestiami makijażystki a pomysłami klientki i obowiązującymi trendami. Cel jest zawsze ten sam: satysfakcja pomalowanej osoby!

Profesjonalny makijaż dzienny – subtelne wydobycie atutów

Makijaż dzienny to najbardziej delikatny i naturalny ze wszystkich rodzajów makijażu. Mimo swojej prostoty i tego, że wydaje się niemal niewidoczny na twarzy, powinien być precyzyjny i trwały (w końcu nosimy go czasem nawet 12 godzin). Bazą stonowanego makijażu dziennego jest dobry podkład – taki, który wyrówna kolor cery i zakryje niedoskonałości. Po pomalowaniu twarzy, policzków, oczu i ust mamy czuć się pewne siebie i piękne, ale nigdy przebrane. Piękną prezencję nawet w pełnym słońcu zapewnią kosmetyki o delikatnych, matowych odcieniach i lekkich formułach. W takim makijażu mona udać się do pracy, na spotkanie z przyjaciółką czy całodzienny spacer po mieście. Ze względu na swoistą neutralność można go połączyć z dowolnym ubiorem czy fryzurą.

Makijaż wieczorowy/okolicznościowy – na wyjątkowe okazje

Makijaż okolicznościowy jest zawsze wykonywany na jakąś większą okazję. Może to być makijaż na wesele, bankiet, studniówkę lub sylwestra albo makijaż sceniczny (szczególnie mocny – przeznaczony na deski teatru albo turniej tańca). Zwykle wykonuje się wtedy makijaż wieczorowy, czyli taki, który prezentuje się najlepiej po zmroku, w sztucznym świetle. Zarówno dyskotekowe lampy, jak i romantyczny blask świec pochłaniają kolory i sprawiają, że pierwotnie nasycone barwy blakną. Dlatego make-up wieczorowy jest znacznie mocniejszy i odważniejszy od makijażu dziennego, a jednocześnie pozostawia większą przestrzeń dla kreatywności. Ma on być bardziej wyrazisty i skupiony nie tyle na naturalnym wyglądzie, co na podkreślaniu seksapilu.

W czym przejawia się intensywność makijażu wieczorowego? Głównie w mocniejszych konturach i wykorzystaniu bardziej wyrazistych, często kontrastowych odcieni. Można w tym przypadku użyć odrobinę ciemniejszego podkładu, poszaleć z blaskiem na powiece i przykleić sztuczne rzęsy (na pasku lub w formie pojedynczych kępek – obie opcje doskonale podkreślają oko). Przydadzą się tutaj spore wyczucie i fachowe umiejętności, dlatego warto zapisać się na wizytę do sprawdzonego salonu urody. Takim miejscem jest salon Wioleta, w którym można liczyć nie tylko na przepiękny, indywidualnie dobrany make-up (wioletanails.pl/profesjonalny-makijaz) wraz ze sztucznymi rzęsami, ale też na profesjonalną pomoc przy przedłużaniu i zagęszczaniu naturalnych rzęs.

Makijaż sylwestrowy/karnawałowy – brokatowe szaleństwo

Szczególnym rodzajem okolicznościowego makijażu wieczorowego jest makijaż na sylwestra. Zarówno karnawał, jak i sylwester to czas nieskrępowanej zabawy i braku zahamowań także w kwestii wyglądu i makijażu. To najlepszy moment, żeby poszaleć i poeksperymentować z błyskiem. Nic dziwnego, że decydujemy się wówczas na brokat oraz mieniące się, perliste cienie, a rozświetlacz ląduje nie tylko na kościach jarzmowych, ale też innych częściach ciała, w tym na dekolcie i obojczykach. Oprócz tego feeria kolorów, mocne kontury i sztuczne rzęsy – w takim wydaniu, przy odpowiedniej trwałości makijażu, można bawić się do rana!

Makijaż ślubny – doskonała prezencja na żywo i na zdjęciach

Szczególnie wymagającą formą makijażu jest makijaż ślubny. Jednocześnie dzienny i wieczorowy, musi wyglądać świetnie w słońcu i w sztucznym świetle. Powinien wytrzymać wiele godzin przytulania się w tańcu i prezentować się idealnie aż do końca wesela; nie tylko na żywo, ale też na zdjęciach ze ślubu. Specyfika makijażu ślubnego opiera się na łączeniu różnych elementów sztuki wizażu – makijażu okolicznościowego oraz fotograficznego. Do tego dochodzą jeszcze zrozumiałe oczekiwania Panny Młodej, konieczność sprostania jej wyśnionej wizji oraz dopasowania makijażu do jej urody, a także do koloru i kroju sukni ślubnej. Wszystko to dodatkowo podnosi i tak wysoko ustawioną poprzeczkę. Dlatego tak ważne jest, żeby każda Panna Młoda skorzystała z opcji, jaką jest makijaż próbny i upewniła się, że wspólnie z makijażystką wypracują perfekcyjny look odpowiadający jej wymaganiom. Tego dnia powinnyśmy się przecież czuć najpiękniejsze na świecie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.