Poznaj podstawowe rodzaje makijażu i zobacz, czym się różnią!

Akcesoria do makijażu

Makijaż niejedno ma imię. Choć zawsze ma na celu to samo – podkreślenie naturalnej urody, wydobycie szlachetności rysów i sprawienie, że poczujemy się świetnie w swojej skórze – konkretne techniki makijażowe różnią się w zależności od okazji, na jaką przeznaczony jest dany make-up. Dowiedz się, jakie wcielenia przyjmuje profesjonalny makijaż odpowiednio dobrany do okoliczności!

Uniwersalne reguły makijażu

Możemy wyróżnić pewne stałe reguły, które przyświecają wszystkim stylistkom wykonującym profesjonalny makijaż. Po pierwsze, make-up musi być zawsze dobrany indywidualnie – nie tylko do okazji, ale też do wyglądu klientki, jej fryzury i stroju. Po drugie, priorytetem powinno być podkreślenie naturalnej urody i wydobycie jej atutów. Nie chodzi o to, żeby czuć się nieswojo, ale żeby zachować maksymalną swobodę – jedynym wyjątkiem jest tutaj makijaż sceniczny. Po trzecie, warto zachować zdrowy balans pomiędzy sugestiami makijażystki a pomysłami klientki i obowiązującymi trendami. Cel jest zawsze ten sam: satysfakcja pomalowanej osoby!

Profesjonalny makijaż dzienny – subtelne wydobycie atutów

Makijaż dzienny to najbardziej delikatny i naturalny ze wszystkich rodzajów makijażu. Mimo swojej prostoty i tego, że wydaje się niemal niewidoczny na twarzy, powinien być precyzyjny i trwały (w końcu nosimy go czasem nawet 12 godzin). Bazą stonowanego makijażu dziennego jest dobry podkład – taki, który wyrówna kolor cery i zakryje niedoskonałości. Po pomalowaniu twarzy, policzków, oczu i ust mamy czuć się pewne siebie i piękne, ale nigdy przebrane. Piękną prezencję nawet w pełnym słońcu zapewnią kosmetyki o delikatnych, matowych odcieniach i lekkich formułach. W takim makijażu mona udać się do pracy, na spotkanie z przyjaciółką czy całodzienny spacer po mieście. Ze względu na swoistą neutralność można go połączyć z dowolnym ubiorem czy fryzurą.

Makijaż wieczorowy/okolicznościowy – na wyjątkowe okazje

Makijaż okolicznościowy jest zawsze wykonywany na jakąś większą okazję. Może to być makijaż na wesele, bankiet, studniówkę lub sylwestra albo makijaż sceniczny (szczególnie mocny – przeznaczony na deski teatru albo turniej tańca). Zwykle wykonuje się wtedy makijaż wieczorowy, czyli taki, który prezentuje się najlepiej po zmroku, w sztucznym świetle. Zarówno dyskotekowe lampy, jak i romantyczny blask świec pochłaniają kolory i sprawiają, że pierwotnie nasycone barwy blakną. Dlatego make-up wieczorowy jest znacznie mocniejszy i odważniejszy od makijażu dziennego, a jednocześnie pozostawia większą przestrzeń dla kreatywności. Ma on być bardziej wyrazisty i skupiony nie tyle na naturalnym wyglądzie, co na podkreślaniu seksapilu.

W czym przejawia się intensywność makijażu wieczorowego? Głównie w mocniejszych konturach i wykorzystaniu bardziej wyrazistych, często kontrastowych odcieni. Można w tym przypadku użyć odrobinę ciemniejszego podkładu, poszaleć z blaskiem na powiece i przykleić sztuczne rzęsy (na pasku lub w formie pojedynczych kępek – obie opcje doskonale podkreślają oko). Przydadzą się tutaj spore wyczucie i fachowe umiejętności, dlatego warto zapisać się na wizytę do sprawdzonego salonu urody. Takim miejscem jest salon Wioleta, w którym można liczyć nie tylko na przepiękny, indywidualnie dobrany make-up (wioletanails.pl/profesjonalny-makijaz) wraz ze sztucznymi rzęsami, ale też na profesjonalną pomoc przy przedłużaniu i zagęszczaniu naturalnych rzęs.

Makijaż sylwestrowy/karnawałowy – brokatowe szaleństwo

Szczególnym rodzajem okolicznościowego makijażu wieczorowego jest makijaż na sylwestra. Zarówno karnawał, jak i sylwester to czas nieskrępowanej zabawy i braku zahamowań także w kwestii wyglądu i makijażu. To najlepszy moment, żeby poszaleć i poeksperymentować z błyskiem. Nic dziwnego, że decydujemy się wówczas na brokat oraz mieniące się, perliste cienie, a rozświetlacz ląduje nie tylko na kościach jarzmowych, ale też innych częściach ciała, w tym na dekolcie i obojczykach. Oprócz tego feeria kolorów, mocne kontury i sztuczne rzęsy – w takim wydaniu, przy odpowiedniej trwałości makijażu, można bawić się do rana!

Makijaż ślubny – doskonała prezencja na żywo i na zdjęciach

Szczególnie wymagającą formą makijażu jest makijaż ślubny. Jednocześnie dzienny i wieczorowy, musi wyglądać świetnie w słońcu i w sztucznym świetle. Powinien wytrzymać wiele godzin przytulania się w tańcu i prezentować się idealnie aż do końca wesela; nie tylko na żywo, ale też na zdjęciach ze ślubu. Specyfika makijażu ślubnego opiera się na łączeniu różnych elementów sztuki wizażu – makijażu okolicznościowego oraz fotograficznego. Do tego dochodzą jeszcze zrozumiałe oczekiwania Panny Młodej, konieczność sprostania jej wyśnionej wizji oraz dopasowania makijażu do jej urody, a także do koloru i kroju sukni ślubnej. Wszystko to dodatkowo podnosi i tak wysoko ustawioną poprzeczkę. Dlatego tak ważne jest, żeby każda Panna Młoda skorzystała z opcji, jaką jest makijaż próbny i upewniła się, że wspólnie z makijażystką wypracują perfekcyjny look odpowiadający jej wymaganiom. Tego dnia powinnyśmy się przecież czuć najpiękniejsze na świecie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.