Poznaj zalety mebli z prawdziwego drewna – dlaczego to najlepszy wybór?

meble w kuchni z prawdziewgo drewna

Meble drewniane to ciągle jeden z najchętniej wybieranych rodzajów mebli, mimo że są droższe od modeli drewnopodobnych, a ponadto też często cięższe. Są jednak ich gorący zwolennicy, do których też się zaliczamy. Jeśli nie jesteś przekonany do tego, by wydać odrobinę więcej, to wiedz, że możesz często znaleźć atrakcyjne promocje, a ponadto drewniane meble mają wiele zalet. Dowiedz się zatem, dlaczego to najlepszy wybór.

Różnorodność pod względem designu to duży atut

Meble drewniane są naprawdę różnorodne. Można wybrać modele z wyfrezowanymi uchwytami, drewnianymi gałkami albo metalowymi wstawkami. Odmienność dotyczy także nóżek, ale i powierzchni samych mebli. Mogą być one w różnych barwach. Niekoniecznie jeden mebel musi być jednolity, bo czasem stawia się na różne odcienie drewna, czy nawet kolory farby do drewna, a dokładnie olejowosku, który zabezpiecza dodatkowo jego strukturę. Można też stawiać na powierzchnie olejowane i lakierowane. Fronty mebli drewnianych mogą być proste, ale i rzeźbione czy ryflowane. Wszystko to sprawia, że meble drewniane gwarantują największą różnorodność. Ale warto zwrócić uwagę jeszcze na dopasowanie stylistyczne. W końcu meble mogą być w całości drewniane albo z dodatkiem metalu czy tworzywa drewnopodobnego. Te pierwsze sprawdzą się w bardziej klasycznych wnętrzach, ale jeśli będą miały lekką konstrukcję, na wysokich nóżkach, to i w nowoczesnych, skandynawskich. Meble drewniane na metalowych stelażach to oczywiście charakterystyczne wyposażenie loftowego czy też industrialnego mieszkania. Są wśród nich zarówno komody, półki, jak i drewniane regały.

Unikalność rysunku drewna jest nie do podważenia

Bez wątpienia powierzchnia drewna jest piękna i warta uwagi. Imitacje próbują ją naśladować, jednak tak naprawdę tyko naturalny rysunek drewna jest naprawdę unikalny. Wszak nie ma dwóch identycznych. Strukturę drewna pod tym względem można porównać do ludzkich linii papilarnych, służących do identyfikacji. Tak samo rysunek drewna jest DNA i jednocześnie historią życia drzewa. Można mieć w swoim domu namiastkę natury. Nie bez znaczenia jest też piękny zapach.

Można zyskać wzmocnioną i hydrofobową strukturę

Lakierowanie czy olejowanie z dodatkiem wosku nie przykrywa całkowicie rysunku drewna, choć stopień krycia może być większy lub mniejszy. Na pewno naturalny rysunek i kolor drewna wydobywa lakierowanie. Można uzyskać efekt połyskujący, ale i matowy, w zależności od preferencji. Olejowosk występuje z kolei w bogatej palecie kolorystycznej, zarówno innych odcieniach drewna, jak i kolorach zupełnie niekojarzących się z naturalnym wybarwieniem drewna dębowego, bukowego czy sosnowego. Bardziej istotne znaczenie oprócz samego designu ma zabezpieczenie przed wilgocią, a także uszkodzeniami mechanicznymi. Powłoka chroni wszak także przed zarysowaniami.

Wielofunkcyjność dzięki prostym konstrukcjom i wielu modułom na przykładzie drewnianych regałów

Któż nie chce zapewnić w pomieszczeniu jak najwięcej miejsca do przechowywania przy jak najmniejszej zajętej powierzchni użytkowej. Drewniane regały wiszące, czy takie typu drabinka to gwarantują. Oczywiście można wybrać także klasyczne konstrukcje z blatem i dodatkową półką. Dodatkowe półki to kolejne miejsce do przechowywania. Na blacie może być postawiona wieża hi-fi, a pod spodem mogą zostać ułożone płyty i książki. Więcej półek w regale przyda się, gdy będziesz chciał/a schować coś w pośpiechu. Wtedy wystarczy odpowiednie pudełko, półka i problem z głowy.

Solidność i odporność na uszkodzenia, a także ponadczasowy design to główne zalety mebli drewnianych. Mogą być one z powodzeniem przekazywane z pokolenia na pokolenie, gdyż ubytki rzadko się zdarzają, a gdy już się wydarzą, to można je szybko naprawić. Meble drewniane można także celowo postarzać, w końcu schabby chic to jedna z modnych aranżacji. Wystarczy tylko użyć papieru ściernego o odpowiedniej gradacji. W niej sprawdzą się także loftowe i industrialne meble. Uszkodzenia i wgłębienia można zniwelować stosując płynną żywicę. To proste, a nadmiar usuwa się właśnie papierem ściernym. Powstają nowe sęki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.