Prezenty i gadżety, strata czasu, czy rzeczy warte naszej uwagi?

Pięknie zapakowany prezent

Jest wiele rzeczy, które chętnie byśmy sobie sami kupili, jednak szkoda nam na nie pieniędzy. Albo są dla nas za drogie, albo mamy aktualnie ważniejsze wydatki na głowie. Idealną opcją w tego typu sytuacjach, jest dostanie tych przedmiotów od kogoś, jako prezent np. na urodziny.

Równie dobrze, to my możemy dawać innym rzeczy, które wiemy, że chcą, ale sami sobie nigdy nie kupią. Chyba każdy zna i uwielbia to uczucie, gdy obdarowana przez nas osoba, cieszy się z naszego prezentu. Warto czasami poświęcić czas i pieniądze i dać naszym bliskim coś od serca.

Dramat kupowania prezentów

Jaki jest jeden z najpiękniejszych okresów w ciągu roku? Święta Bożego Narodzenia. Mają one w sobie jakąś niesamowitą atmosferę, która sprawia, że ludzie je uwielbiają. Chyba każdy z nas jednak spotkał się z sytuacją, w której nie wiedział, co kupić swoim bliskim. Kupowanie prezentów to bolączka większości ludzi. Chcemy, aby był on trafiony, wyjątkowy i zapamiętany na lata. Z tego też powodu, zamiast cieszyć się tym magicznym czasem, to przejmujemy się naszymi podarkami. Dlaczego nie możemy sobie odpuścić i albo kupić coś zwykłego, albo w ogóle nie robić prezentów? Prawda jest taka, że o ile sami lubimy dostawać coś od innych, to wręczanie swoim bliskim podarunków sprawia nam jeszcze większą  radość. Gdy odpakowują oni coś od nas, to zawsze czekamy na ich reakcję, a gdy widzimy u nich szeroki uśmiech, to sami cieszymy się jeszcze bardziej. Do tego, obdarowywanie innych w święta stało się ważnym elementem naszej kultury i wiele z nas nie wyobraża sobie bez nich Wigilii.

Brak pomysłu? Co kupić?

Jeśli nie mamy pomysłu co komuś kupić, możemy dać mu jakiś gadżet, który w jakimś stopniu ułatwi mu życie. W internecie pełno jest sklepów, specjalizujących się w sprzedaży tego typu rzeczy. Może to być np. scyzoryk, z którego ucieszy się każdy mężczyzna, albo jakiś niecodzienny przedmiot do kuchni, jak oddzielacz żółtek od białek, który pomoże każdej mamie i babci.

Oryginalne prezenty dla dziewczyny czy chłopaka to także wykupienie jakiegoś przeżycia, bo o ile o rzeczy możemy szybko zapomnieć gdy się zgubi lub popsuje, to o skoku ze spadochronem będziemy pamiętać do końca życia. Nie musi być ono jednak tak ekstremalne. Jeśli wasza mama jest zapracowana, może warto podarować jej bon na masaż. Może wasz tata interesuje się motoryzacją? Istnieje możliwość wykupienia jazdy samochodem wyścigowym po torze. Na prawdę, możliwości jest wiele, wystarczy tylko trochę poszukać.

Uważasz, że nie stać cię na prezenty? Zrób je sam!

Na pewno nie każdy ma umiejętności plastyczne i nie czuje się pewnie w tego typu zajęciach, jednak nie trzeba być artystą, żeby zrobić coś zarówno ładnego, jak i pożytecznego. I tutaj znowu, kopalnią pomysłów jest internet. Można stworzyć unikalne rzeczy z niczego. Chyba każdy ma w swoim domu nakrętki i śrubki. A co, gdyby zrobić z nich biżuterię? Macie stare opony? Przeróbcie je na stolik kawowy do salonu, lub na taras. Na pewno jako dziecko robiliście kartki świąteczne czy urodzinowe. Może i nie uważacie ich za dobry prezent, ale jako dodatek do niego, będą doskonałe. Nie musicie nawet tworzyć ich własnoręcznie z użyciem kleju i nożyczek, jak to robiliście w przedszkolu. Wystarczy pomysł i program graficzny. Nawet Paint się nada. Wystarczy tylko potem wasze dzieło wydrukować i gotowe. Przy minimalnym nakładzie pracy i czasu jesteśmy w stanie zrobić na prawdę sporo. Gwarantuję, że wasi bliscy docenią wasze starania, szczególnie jeśli jesteście dziećmi czy nastolatkami.

Zarówno dawanie, jak i dostawanie prezentów sprawia ludziom na całej Ziemi przyjemność. Dzieci podczas świąt Bożego Narodzenia z utęsknieniem wyczekują Mikołaja, który ma im przynieść podarunki, a w czasie Wielkanocy z zapałem szukają ich po całym domu. Dlaczego? Bo otrzymywanie prezentów jest fajne. Poprzez dawanie ich innym ludziom okazujemy im nasze uczucia i pokazujemy, że są dla nas ważni. Jeśli dostają od nas spersonalizowany podarek, czują się zauważeni i docenieni. Jest im miło, że o nich pamiętamy i znamy tak dobrze, że doskonale wiemy, co chcieliby dostać. Dlatego warto czasami nie tylko brać, ale też dawać i myśleć o innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.