Prywatna klinika leczenia uzależnień – dlaczego warto?

Kobit z problemem alkoholowym siedzi w lesie i pije piwo

Leczenie uzależnienia alkoholowego nie jest łatwym procesem, zwłaszcza że w społeczeństwie wciąż pokutują poglądy z przeszłości. W związku z tym osoba chora spotyka się nierzadko z przykrymi ocenami jej zachowania, które sugerują, że sama sobie to zrobiła, co nie ułatwia procesu leczenia. Dlatego też warto skorzystać z pomocy, jaką oferuje prywatna klinika leczenia uzależnień.

Dlaczego ośrodek prywatny?

Istnieją ośrodki publiczne, w związku z czym w głowie chorego lub jego rodziny może zrodzić się pytanie: „dlaczego warto zdecydować się na ośrodek prywatny, skoro państwo również oferuje darmowe ośrodki publiczne?”. Zdajemy sobie sprawę, że kwestia finansowa jest istotna dla wielu osób, jednak leczenie alkoholizmu w prywatnej placówce niesie za sobą szereg korzyści, o których postaramy się Państwu opowiedzieć.

Krótszy czas oczekiwania na pomoc

Publiczne ośrodki leczenia uzależnień są dość mocno obłożone, jako że to głównie do nich kierowani są chorzy, których sąd zobligował do podjęcia leczenia, w związku z czym może okazać się, że chory trafi do takiego punktu gdy choroba będzie już w bardzo zaawansowanym stadium. Tymczasem w ośrodkach prywatnych terminy są zdecydowanie krótsze, jako że nie są one zobligowane do przyjęcia każdego pacjenta, a jedynie tych, którzy są zdecydowani walczyć z chorobą.

Dlatego też skorzystanie z usług prywatnego ośrodka leczenia alkoholizmu jest bardzo korzystne, gdy chcemy działać szybko, a czas w przypadku choroby alkoholowej ma gigantyczne znaczenie. Nawet kilkutygodniowa zwłoka, która wydaje się być niewielką, gdy mówimy o alkoholiku pijącym od kilkunastu lat, może przynieść szkody, które będą trudne do naprawienia.

Specjalistyczna kadra

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu zatrudnia tylko i wyłącznie wyspecjalizowaną kadrę, która posiada bogatą wiedzę w zakresie leczenia uzależnienia. Dzięki temu podejmowana terapia jest dostosowywana do potrzeb konkretnego pacjenta, a osoby z nim pracujące są otwarte na dialog, ciepłe, a zarazem w pełni profesjonalne.

Oddając chorego pod taką opiekę można mieć pewność, że szansa na jego wyzdrowienie jest wysoka. Gdy chory czuje się zaakceptowany i zrozumiany, zdecydowanie łatwiej i chętniej podejmuje terapię i chce współpracować z kadrą z ośrodka. Dzięki temu osiągnięcie stanu abstynencji oraz zrozumienia, że powrót do spożywania alkoholu nawet w niewielkich ilościach, jest jak najbardziej możliwe.

Dyskrecja

Leczenie alkoholizmu, bez względu na to, czy ma miejsce w ośrodku prywatnym, czy publicznym, jest okresem trudnym dla samego chorego, a także dla jego najbliższych. Dlatego tak ważne jest, aby personel ośrodka oferował dyskrecję i pełną anonimowość, dzięki której po zakończonym leczeniu chory będzie w stanie wrócić do normalnego życia.

W związku z tym na podkreślenie zasługuje fakt, że osoby pracujące w prywatnej klinice leczenia uzależnień – nie tylko terapeuci, ale cała kadra – w pełni respektuje życzenia pacjenta jeśli chodzi o jego anonimowość i zachowuje pełną dyskrecję. Atmosfera bez ocen i bez strachu o ujawnienie wrażliwych informacji, a także komfort powrotu do swojego życia bez konieczności mówienia o przebytym leczeniu osobom postronnym, zdecydowanie ułatwiają cały proces.

Wysoki standard ośrodka

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu jest miejscem o wysokim standardzie, jeśli chodzi o wygląd i wyposażenie ośrodka. To pozwala na zachowanie pełnego komfortu, a wielu pacjentów dodatkowo mówi, że dzięki warunkom panującym w tym miejscu, czują się jak w domu. Dobre samopoczucie jest niezwykle istotne podczas leczenia alkoholizmu, dlatego zapewnienie dobrych warunków bytowych może mieć duże znaczenie jeśli chodzi o powodzenie całej terapii.

Skuteczne programy terapeutyczne

Prywatne ośrodki działają na podstawie nowoczesnych metod, które polegają między innymi na terapii pozytywnej. Doświadczona kadra, a także sprawdzone, zgodne z obecnym stanem wiedzy metody terapeutyczne wpływają korzystnie na ostateczny efekt, jeśli chodzi o prowadzone leczenie. Dlatego warto korzystać z prywatnych klinik, które nieustająco szkolą swoich pracowników i zapewniają im dostęp do nowych metod leczenia alkoholizmu.

Jak widać, leczenie w prywatnym ośrodku niesie za sobą szereg korzyści dla chorego. Nie tylko daje możliwość efektywnego zakończenia procesu, ale również sprawia, że chory czuje się podczas terapii zrozumiany i potrzebny, a także bezpieczny. Wszystko to sprawia, że efekt ostateczny w postaci zakończenia terapii powodzeniem staje się zdecydowanie łatwiejszy do uzyskania.

One Reply to “Prywatna klinika leczenia uzależnień – dlaczego warto?”

  1. Nie ma co ukrywać, że w prywatnych ośrodkach kadra i wsparcie związane z leczeniem jest na wyższym poziomi niż w placówkach państwowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.